Фермери зробили велике відкриття

31 августа 2015
2396 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10191.jpg

Вчені зробили дослідження, згідно якому дресировані мурахи знищують шкідників в рази ефективніше, ніж класичний спосіб — використання хімічних речовин. До того ж, такий метод абсолютно безпечний для здоров'я людей.

Фермери в тропічних лісах вже давно навчилися ловити, вирощувати і спеціальним чином навчати колонії мурах патрулювати територію і вбивати великих шкідників. Причому виходить це у них просто-таки відмінно, говорять дані понад 70 досліджень цих комах.

Аналіз проводився на території Азії, Африки та Австралії. При цьому вчені впевнені, що такий спосіб захисту посівів і садів став б не менш популярним і в Європі, повідомило видання Independent.

— Мурахи великі мисливці, і вони працюють спільно. Коли мураха знаходить свою здобич, вона використовує феромони, щоб покликати на допомогу інших мурах з гнізда. Працюючи разом, вони можуть знищити навіть великих шкідників, — заявив доктор Йоахім Оффенберг з університету Орхус.

Як мінімум вивчення шкідників на плантаціях горіха кешью в Австралії показало, знищення шкідників за допомогою мурах майже 50% більш успішне, ніж якби фермери використовували звичайні пестициди. Якість врожаю було також вищою, що призвело до збільшення доходів на 71%.

Раніше на Міжнародну космічну станцію доставили мурах. Вчені сподіваються, що спостереження за тим, як вони пристосовуються до нових умов проживання, допоможе в розробці більш досконалих роботів.

Похожие статьи:

IT-ТехнологииЯк захистити свій смартфон на пляжі?

Здоровье и медицина7 міфів про сонцезахисні креми

IT-ТехнологииApple запатентує кнопку TouchID

ОбществоБагато британців не довіряють правоохоронцям

IT-ТехнологииЗахисний код на смартфоні можна легко обійти

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети