Google Books не лишають у спокої

23 октября 2015
3075 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10719.jpg

Починаючи з 2004 року компанія Google втілює в життя амбітний проект: прагне відсканувати всі книги світу, працюючи в тісному співробітництві з бібліотеками та університетами. Гільдії письменників США проект Google Books не подобається з 2005 року, саме тоді «трудівники пера» подали до суду на Google, звинувачуючи технологічного гіганта в недотриманих прибутках. Судові розгляди так і тривають з тих пір, ось вже 10 років.

Варто сказати, що судовий розгляд виник практично на порожньому місці. Справа в тому, що Google Books публікує повністю тільки літературу, яка не захищена авторським правом та ліцензіями, що до всього іншого — читачеві надається лише ознайомлювальний фрагмент твору.

Тим не менше, Гільдія письменників угледіла в роботі сервісу недотриманий прибуток. Представили Google парирували випади письменників, раз за разом пояснюючи в суді, що компанія навпроти допомагає авторам піднімати продажу, оскільки надає потенційним покупцям книг можливість ознайомитися з раніше невідомими їм творами.

Тим не менш, в 2008 році року Google навіть розглядала можливість виплатити $ 125 млн компенсації письменникам, чиї книги були оцифровані без їх згоди. Втім, цю угоду «зарубав» суд в 2011 році. У 2012 році видавцями дозволили самостійно приймати рішення про те, які книги можна сканувати і розміщувати в Google Books, а які ні.

У 2013 році нью-йоркський суд виніс рішення, згідно з яким проект Google Books нічого не порушує і має повне право на існування. Письменники, однак, не заспокоїлися і подали апеляцію, яка була розглянута минулого тижня у другому окружному апеляційному суді Нью-Йорка.

Схоже, цього разу протистояння пішло до кінця. Апеляційний суд погодився з інстанцією. Навіть публікація уривків творів, захищених авторським правом, в підсумку була визнана правомірною і здійснюваною в інтересах суспільства.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиСуд відмовився замінити вирок Іващенку

Новости в миреБібер зміг домовитися з охоронцем, що подав на співака до суду за побиття

Новости УкраиныРозгін Євромайдану 30 листопада. Суд виправдав Попова і Сівковича

Новости ПолитикиВласенко заявляет, что его хотят посадить в тюрьму на два года

Новости в миреУ Болівії суд відмовився дозволити аборти

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети