Хакери стежать за нами

28 мая 2015
2764 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8854.jpg

Складно говорити про безпеку в кіберпросторі, коли всі ми не випускаємо з рук смартфони та безперервно сидимо в інтернеті. Щодня послугами метро користуються сотні мільйонів жителів Землі. У ході дослідження, проведеного групою китайських вчених, з'ясувалося, що 92% користувачів різних гаджетів можуть перебувати під прицілом хакерів, які мають можливість стежити за кожним кроком пасажира підземки.

Постійному стеженню піддають себе десятки мільйонів людей, які щодня пересуваються по місту на громадському транспорті. Тільки в одному Нью-Йорку послугами метро користуються близько 5,5 млн осіб на добу, більше половини з них – власники смартфонів, які є найбільш вразливими для кібер-злочинців. Про це у своєму дослідженні розповідає група вчених з найстарішого китайського Університету Нанкін, пише портал The Daily Dot.

«Якщо хакер зможе поспостерігати за одним і тим же користувачем смартфона кілька днів, у нього з'явиться чітке уявлення про розпорядок дня людини, місцях, де він живе і працює, що ставить під питання фізичну безпеку об'єкта спостереження. В якості іншого прикладу, якщо зловмисник встановить закономірність, що Аліса і Боб часто з'являються в одних і тих же місцях приблизно в однаковий неробочий час, він зробить висновок Боб і Еліс знайомі один з одним», – йдеться в дослідженні.

Смартфони, які ми не випускаємо з рук практично цілодобово, з усіма їхніми службами геолокаціі, GPS, виходом в інтернет і іншими сервісами, давно вже стали для шпигунів справжнім подарунком.

Дослідження поки ще не пройшло процедуру офіційного рецензування.

Кілька разів піддавалися злому системи управління автомобільними тунелями в Ізраїлі. Погано захищені від комп'ютерних загроз військові кораблі США. Різні дослідження свідчать про небезпечність літаків та їх систем управління. Головним свідченням цього стала розповідь колишнього спеціаліста з ІТ-безпеки американської компанії One World Labs Кріса Робертса. За його словами, користуючись загальнодоступним wi-fi, він зламував внутрішню мережу літака, переписував паролі системи безпеки авіалайнера і навіть брав участь в управлінні бортом.

Похожие статьи:

Новости КиеваКиевский метрополитен осуществляет замену карточек

Новости КиеваЧерез непрацююче метро центр Києва потонув у пробках, на маршрутки небувалий ажіотаж

Новости КиеваКличко поднимает цену на проезд в метро

Новости КиеваВ Киеве новая линия метро Жуляны - Троещина будет построена до 2026 года. Кличко

Новости КиеваКиевляне массово бегут на левый берег

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети