Як виглядала б Земля без води?

24 сентября 2015
5812 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10385.jpg

В останні кілька днів по Інтернету поширився дивний анімований графік, який зображає криву, стиснуту Землю, нібито, якою вона виглядала б «без води».

Насправді ця анімація показує те, що Земля геолітична: це свого роду спосіб описати гравітаційне поле Землі. Графіку побудував Алесь Бездек в пакеті MATLAB. Ось як він описує всі ці горби і нерівності:

«Гравітація Землі не є гладкою на поверхні, в деяких місцях вона сильніша, ніж в інших. Це тому, що Земля не є ідеально. однорідною кулею (тобто, щільність її нутрощів неоднорідна), а має місця більш і менш щільні. Це впливає на поверхневу гравітацію ».

Вот как выглядела бы Земля без воды (ФОТО)

Коли ви стоїте на поверхні Землі, здається, що гравітація тягне вас до центру. Але якщо стати поруч із більш щільним регіоном, гравітація буде тягнути вас трошки вбік, далі від центру.Графік показує саме цю картину: на цій карті гравітація буде завжди тягнути вас перпендикулярно до зображеної поверхні.

Звучить дивно, але так і є: якщо ви перебуваєте на краю «пагорба», вас буде притягувати не прямо до центру Землі, а перпендикулярно поверхні, на якій ви стоїте. Графік сильно спотворений, щоб ви могли побачити нерівне гравітаційне поле Землі.

Особливо забавно в псевдонауці те, що вірусним стає зазвичай щось, цілком протилежне істині. Як так відбувається?

Подумайте і про це: найглибше місце земного океану (Маріанська западина) в глибину 10 кілометрів. Земля приблизно 13000 кілометрів у поперечнику. Приберіть всю воду з поверхні Землі і ви навряд чи помітите зміни: рівень перепаду між найвищою горою і найнижчою точкою океану буде менше 20 кілометрів, одна десята відсотка діаметра Землі.

Вот как выглядела бы Земля без воды (ФОТО)

Таку сферичну краплю ви отримаєте, якщо осушите всі океани Землі (разом з атмосферним паром, озерами, полярними шапками і так далі). Не так-то багато в порівнянні з рештою планетою, чи не так? Менша крапля — прісна вода на землі, в озерах і річках; найменша — прісна вода з озер і річок.

Перевіряйте факти. Довіряйте надійним ресурсам начебто Hi-News.ru. Втім, навіть наукові сайти іноді допускають помилки.

Похожие статьи:

Новости НаукиТільки 15% випускників мають намір вивчати робітничі спеціальності - Табачник

Новости в миреApple занялась созданием сверхчувствительных iPhone с изогнутым экраном

Новости НаукиАрхеологи нашли гробницу неизвестного фараона Египта

Новости НаукиУченые сфотографировали «руку Бога»

Новости Сельского хозяйстваВ Украине действует прозрачный рынок средств защиты растений - Минагрополитики

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети