Японські вчені вразили світ

30 мая 2015
3589 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8897.jpg

Японські вчені навчили комп'ютерну програму створювати картинку по опису

Японські дослідники з Токійського університету Хирохару Като і Тацуя Харада створили алгоритм, здатний відтворювати зображення з його часткового опису. Як заявляють автори, це є проривом в області комп'ютерної уяви», з його допомогою планується створювати зображення тільки на основі їх текстового опису.

Створена вченими програма заснована на представленні зображення у вигляді набору візуальних слів». Цей метод спочатку був створений для аналізу текстів і являє собою набір пар «слово» — «число його появи в тексті». Однак у випадку з картинками, замість слів використовуються короткі послідовності пікселів, усереднені фрагментами зображень.

З кожної картинки автори створювали свій окремий набір візуальних слів», а потім намагалися відновити з нього оригінал, тобто розставити всі фрагменти в правильному порядку.

Розташування вважалося локально «природним», якщо зображення на фрагментах плавно переходили один в одного і не було явних розбіжностей. Глобальна природність оцінювалася по базі даних відомих зображень. Вона визначала, наприклад, що фрагменти неба повинні розташовуватися у верхній частині картинки, а особа людини на портреті — ближче до центру.

Автори оцінювали ступінь схожості отриманих «реконструкцій» і виявилося, що серед аналогічних програм новий алгоритм видавав найкращі результати за ступенем схожості з оригіналом.

В якості експерименту вчені також спробували створити зображення «з нуля», спираючись лише на текстовий опис. Однак, за словами авторів, у цьому випадку алгоритм відтворив абстрактні зображення, які мали мало спільне з вихідним запитом.

Похожие статьи:

Политические статьи6 глобальних наслідків вторгнення до Криму

Новости в мире​США розмістять в Японії два додаткових есмінця для захисту від КНДР

ОбществоВ Японії відкрили готель для жінок, які хочуть поплакати

ПроисшествияУ Японії через снігопади загинуло семеро людей

Образование и наукаВ індійському підручнику написали про атомний удар Японії по США

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети