Корпорація Google розробляє нову операційну систему

23 мая 2015
2881 просмотр Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8781.jpg

Корпорація Google розробляє нову операційну систему під кодовою назвою Brillo, призначену для «інтернету речей» — мільярдів об'єднаних в мережу пристроїв самого різного типу — від датчика температури до автомобіля.

Нова система буде встановлюватися на всілякі пристрої, включаючи побутові електронні пристрої, всілякі датчики і т. д., Повідомляє The Information з посиланням на обізнане джерело. Представити новий продукт компанія планує наступного тижня на щорічній конференції Google.

Створенням нової системи займається група, пов'язана з розробкою Android. Brillo, швидше за все, буде випущена під цим же брендом, стверджує джерело, однак, її апаратні вимоги будуть набагато нижчі, ніж у Android. Наприклад, обсяг оперативної пам'яті пристрою повинен буде складати не більше 32 або 64 МБ (мінімальне значення для Android — 512 МБ).

Сьогодні в невеликих інтернет-пристроях та вбудованій електроніці використовується велика кількість різних операційних систем. Головним чином це системи, пропоновані самими виробниками вбудованих процесорів і контролерів. Такі системи називаються операційними системами реального часу (Real-Time Operating System, RTOS). Вони володіють необхідним і достатнім набором функцій для роботи конкретного устаткування, за керування якого відповідають.

До цієї сфери проявляє увагу не тільки Google. Днями Samsung представила чіпи Artik, теж призначені для «інтернету речей». Однак у них використовується стороння операційна система реального часу — Nucleus OS від компанії Mentor Graphics. Примітно, що сама Samsung поки воліє не вступати до конкуренції за ринок програмного забезпечення. По всій видимості, компанія поки не готова до боротьби, хоча могла б оптимізувати для цих цілей Tizen, яку вже впровадила у свої нові телевізори, відзначає Fortune.

Восени 2014 власну ОС для «інтернету речей» під назвою mbed OS представила компанія ARM Holdings — розробник найпопулярніших процесорів для смартфонів і планшетів. Вихід перших продуктів на її основі очікується в нинішньому році. З інших подібних операційних систем можна відзначити Contiki. Це проект з відкритим вихідним кодом, спеціально створений для набирання популярності концепції.

Враховуючи активні темпи розвитку ринку ПЗ для «інтернету речей», прагнення Google випустити власну ОС цілком виправдані. З розвитком нового напрямку неодмінно з'являться розробники, які запропонують інноваційні програми, здатні вивести життя людей на новий рівень, пише Fortune. А якщо у Google буде, що їм запропонувати, компанія зможе контролювати напрям розвитку галузі та частину доходу, який вона буде приносити, відзначає журнал.

Згідно IDC, обсяг ринку «інтернету речей» в грошовому вираженні в 2013 р становив $ 1,3 трлн. Експерти вважають, що в найближчі роки цей показник буде рости в середньому на 13% в рік і до 2020 р досягне $ 3 трлн. Передбачається, що до цього часу загальна кількість пристроїв, об'єднаних в «інтернет речей», складе близько 30 млрд штук.

Похожие статьи:

IT-Технологии​Українська компанія МТС збирається поміняти назву

IT-ТехнологииFacebook незабаром зможе ще більше "порозумнішати"

IT-ТехнологииЯк Укртелеком виманює в населення гроші і як з цим боротись?

IT-ТехнологииAmazon виділить 100 млн доларів на штучний інтелект

IT-ТехнологииPlayStation 5 вже не за горами

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети