На тілі метелика знаходиться 10 млрд волосків

1 декабря 2015
1924 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11227.jpg

За припущенням вчених, підвищена "волосатість" для комах служить, в тому числі, способом виживання.

На тілі метелика міститься 10 млрд волосків — набагато більше, ніж у видри або бобра. Вроджена мохнатість потрібна комахам, щоб зберігати чистоту, яка для них життєво необхідна, з'ясували вчені.

Група дослідників з Технологічного інституту Джорджії (США) вивчила ступінь і причини волосатості комах. Результати виявилися цікавими. Приміром, метелик хвостатка і метелик павлиноглазка Сатурнія покриті 10 млрд волосків.  Медоносні бджоли, за результатами дослідження, виявилися волосаті, як пристойних розмірів білки. На бджолиному тілі — 3 млн волосків. За припущенням вчених, підвищена "волосатість" для комах служить, в тому числі, способом виживання. Волосяний покрив комах може згинатися і розпрямлятися, допомагаючи їм "вмиватися" в ході водних процедур. Помивка очищає їх від бруду і пилу. Якщо комаха — наприклад, комар — накопичить на своєму тілі надлишок пилу, він просто не зможе літати, добувати їжу і в підсумку помре.

Спостерігаючи за комахами, вчені відзначили, що бджоли згинають і розпрямляють свої волоски за допомогою ніг, щоб очиститися від пилку, а комарі на льоту обтрушуються від води, як це роблять мокрі собаки. Відоме потирання лапок мух над головою, за словами вчених, також служить в гігієнічних цілях. "Традиційно, коли ми хочемо зберегти поверхню в чистоті, ми робимо її ідеально рівною, щоб ніщо на ній не затримувалося.

 

 На думку автора дослідження, результат роботи його групи може застосовуватися в технологіях очищення від пилу та сміття сонячних панелей або камер спостереження.

Похожие статьи:

Женский раздел​ Список излюбленных мест где любят обитать микробы

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети