Останнім часом до технологій все частіше став застосовуватися епітет "розумний"

23 апреля 2015
2774 просмотра Голосов: 0 Автор:вася
article8385.jpg

Останнім часом до технологій все частіше став застосовуватися епітет «розумний». «Розумними» називають будинки, годинники, автомобілі, телефони… Додаткові і корисні функції, володіють різними «просутніми» пристроями, значно полегшують наше життя, роблять її більш зручними. Але чи стануть вони з часом по-справжньому інтелектуальними?

Почнемо з того, що штучний інтелект — це не просто комплекс технологій. Це сукупність комп'ютерних програм, розроблених для виконання різних складних завдань, які раніше було б немислимо виконати без участі людини. До них можна віднести, наприклад, програми розпізнавання мови або зображень. Здавалося б, у цьому плані нас вже важко чимось здивувати. І все-таки немає межі досконалості. Ось які нововведення чекають нас в самий найближчий час.Ми станемо постійно користуватися послугами електронних «асистентів».

Це стосується роботи з будь-якими гаджетами — смартфонами, комп'ютерами, планшетами. Будь-які операції, пов'язані з набором тексту, буде простіше виконувати, якщо використовувати спеціальні додатки з вбудованими «помічниками». Ті будуть «підказувати» нам потрібну інформацію. Також завдяки їм нам не доведеться раз у раз копіювати і вставляти текст у повідомленнях і коментарях, а також можна буде легко перемикатися між різними додатками, що іноді необхідні.

І такі програми вже є! Так, Siri від Apple дозволяє задавати питання, здійснювати пошук в Мережі і встановлювати нагадування за допомогою голосового набору. А компанія Microsoft розробляє додаток Cortana, яке дозволить користувачам спілкуватися з «помічником», як з реальним співрозмовником, здатним адаптуватися до свого господаря.

Надалі напевно будуть розроблені «розумні» програми з ще більш широким набором функцій. Можливо, в їх число увійде продукт корпорації Cycorp під назвою Cyc. Ця система здатна не просто складати в себе різну інформацію, але й на основі того, що в ній закладено, робити аналіз, висновки та давати людині інструкції та рекомендації. До речі, робота над нею велась більше 30 років, і схоже, автори нарешті досягли успіху. Так, школярам Cyc здатна роз'яснити складні фрагменти навчального матеріалу, наприклад, з курсу математики та інших наук. Причому в кожному конкретному випадку вона намагається вибрати найбільш ефективну модель вирішення задачі.

Збільшаться можливості для роботи із зображеннями.

Насамперед це стосується такої функції, як розпізнавання осіб на фотографіях. Так, компанія Facebook розробила програмне забезпечення DeepFace, що здійснює так звану лицьову фікcацію. На відміну від більшості інших аналогічних програм, які просто намагаються «вирахувати» особистість людини за її знімкам, зіставляючи їх з інформацією з бази, програма без праці зможе визначити випадки, коли на двох знімках зображений один і той же чоловік, так що користувачам буде, наприклад, легше відзначати на фото своїх друзів.

Корпорація Google, у свою чергу, працює над програмним додатком, що дозволить давати опису епізодів, зображених на знімках. Припустимо, якщо ви ведете зйомку в зоопарку, то додаток зможе відрізнити одних тварин від інших. Так, воно без праці відрізнить левів або тигрів від ведмедів, та ще й розповість, що вони робили в той момент, коли ви вирішили їх сфотографувати.

Пошукові сервіси будуть удосконалюватися шляхом машинного навчання.

У результаті, якщо ми введем в пошук ключове слово або фразу, сервіс буде не просто тупо шукати найбільш відповідні варіації, а «роздумувати» над запитами користувача і «підлаштовуватися» під них. Такі алгоритми вже діють в пошуковику Google. Ця відома компанія застосовує у своєму програмному забезпеченні алгоритми так званого глибокого навчання (deep learning), які імітують діяльність нейронів в корі головного мозку. Це дозволяє програмам розпізнавати ті чи інші закономірності в звуках, зображеннях і інших віртуальних даних. Що нам це дає? Результати пошуку будуть оптимізовані, програма відкине ті, що не відповідають заявленій темі, дублюються або не грають значущої ролі.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети