Помідори лікуватимуть від хвороби Альцгеймера

1 ноября 2015
2705 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10875.jpg

Недарма французи та італійці люблять пригубити келих хорошого червоного вина ввечері або на обід. Саме в вині міститься корисна речовина ресвератрол, яка, згідно з багатьма дослідженнями, здатна уповільнити старіння і навіть придушити виникнення хвороби Альцгеймера. А також ефективно бореться з хворобами серцево-судинної системи.

Але генетики з Великобританії в пориві боротьби з алкоголізмом створили помідори, в яких корисного ресвератрола набагато більше, ніж у вині! А ще в генно-модифікованих помідорах міститься інше корисна речовина — генистеїн. Мешкає вона в основному в бобових і здатна боротися з розвитком гормонозалежних пухлин. Наприклад, з раком молочної залози.

Щоб створити диво-томати, вчені ввели в них особливий ген, що відповідають за вироблення природних сполук в клітинах, а також гени, відповідальні за вироблення ресвератрола і генистеїну. І помідори почали дружно виробляти корисні речовини.

Причому в небувалих кількостях: ресвератрол в одному помідорі з першого врожаю буквально зашкалює — щоб отримати таку концентрацію потрібно випити аж 50 пляшок червоного вина. Та й генистеїн не відстає — в одному генно-модифікованому томаті його стільки ж, скільки в 2,5 кг бобів.

Автори дослідження радіють своїм успіхам і збираються далі впроваджувати в овочі цінні речовини, щоб отримувати їх у більшій, ніж передбачила природа, кількості.

Похожие статьи:

Новости НаукиКартопля й помідори на одному кущі - чи є це досягненням науки?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети