Роботи будуть у кожній сім'ї

24 июня 2015
3323 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9313.jpg

Мало хто звернув увагу на нічим, здавалося б, непримітне повідомлення близько року тому, що південнокорейські вчені створили «самого інтелектуального робота в світі», підключивши його до єдиної мережі…

Сьогодні південнокорейська республіка задалася грандіозною метою: до 2025 року всі сім'ї повинні бути забезпечені повнофункціональними роботами. Уряд країни нещодавно прийняв відповідний план в рамках стратегії IT839, згідно з якою країна повинна вийти в регіональні лідери за інтеграційних технологій. При цьому бажання щодо забезпечення населення роботами буде підкріплена серйозними інвестиціями. Для здійснення поставленої задачі планується залучити понад 30 компаній і близько 1000 вчених.

Роботи, на щастя, не бойовими, а господарсько-побутовими. У їх завдання входять невигадливі обов'язки домогосподарки та доглядальниці. Передбачається, що інтелектуальна машина зможе навчати дітей мови, вчити їх співати і танцювати, а також займатися прибиранням будинку.

Крім того, робот загального користування буде підключений до єдиної мережі, за рахунок чого його можливості значно розширяться. При такій комплектації його можна буде використовувати як сек'юріті, який при нагоді може передати сигнал про напад.

«Поки що ми перебуваємо на ранньому етапі роботобудування. Але ми впевнені, що цей бізнес стане однією з основних галузей промисловості в найближчі роки», — повідомив президент компанії Yujin Robots. Саме ця компанія займається виробництвом лайфстайл-роботів.

Розробники, у свою чергу, вказують на істотну відмінність їх програми та аналогічних американських і європейських проектів, спрямованих на конкретні військові потреби (чого вартий, наприклад, проект Пентагону з розгортання Бойових систем майбутнього (Future Combat Systems) і розробки спеціального управління DARPA). Південнокорейські роботи, обіцяють фахівці, будуть слухняними, позбавленими маніакальної пристрасті до вбивства.

Між тим пальма першості в справі технологічних розробок поки як і раніше належить США та Японії. В Америці, наприклад, новинки від компанії iRobot, що займається виготовленням автоматизованих і безпілотних систем, вже давно нікого не дивують.

Що стосується Південної Кореї, то у неї є всі підстави втілити програму з роботизації в життя. Досить згадати, що за 5 років в країні на 72% був реалізований інший важливий проект з підключення всіх житлових будинків до всесвітньої мережі інтернет.

Все це говорить про те, що в Південній Кореї створений дуже сприятливий грунт для технологічного прогресу.

В країні існує одна з найбільших в світі відкритих інтернет-спільнот – Cyworld. Згідно зі статистикою на 2005 рік ресурс щодня відвідують близько 20 мільйонів чоловік. Переважна більшість з них – самі південнокорейці.

Похожие статьи:

ОбществоЖурналістів замінять роботи

IT-ТехнологииЯкими будуть сучасні автомобілі?

IT-ТехнологииНа війні повинні воювати роботи

IT-ТехнологииВчені повстали проти створення роботів

IT-ТехнологииВ Iphone можна замінити батарею

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети