В січні пройде парад планет

30 декабря 2015
1850 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11526.jpg

У січня 2016 року жителі Північної півкулі зможуть спостерігати чимало цікавих астрономічних подій. У їх числі — парад всіх яскравих планет Сонячної системи разом із Місяцем.

Деякі з них залишаться непоміченими при відсутності спеціальної техніки для спостереження; інші доступні всім бажаючим.

Так, 3 січня Земля буде знаходитися на відстані 0,983 а.є від Сонця, тобто в найближчій точці своєї орбіти. Відомий діаметр Сонця в цей день буде найбільшим. Січневе небо прикрасить комета Каталіна, яка в новорічну ніч буде на небі поряд з яскравим Арктуром (альфа Волопаса), а 17 січня пройде на близькій до Землі відстані. Побачити її можна за допомогою звичайного бінокля на ясному не засвіченому міськими вогнями і повного Місяцем небі.

У січні комета рухається по сузір'ях Волопас, Гончі Пси, Велика Ведмедиця і Дракон; потім — по сузір'ях Жираф, Персей, Візник і 28 травня зникне з поля видимості, відлітаючи в глибини космосу.

 Розглянути до 200 метеорів на годину (найкраще — з 23:00 до світанку) можна неозброєним оком, проте метеори мають слабку світність і середню швидкість. Квадрантіди вилітають із сузір'я Волопаса, яке в січні сходить над горизонтом у східній частині неба.

9 січня відбудеться з'єднання Венери і Сатурна. Відстань між небесними світилами складе всього 5 кутових хвилин, тобто при спостереженні із Землі планети практично зіллються в одну яскраву крапку. А найцікавіше явище відбудеться в останній день другого місяця зими: Меркурій, Венера, Сатурн, Марс і Юпітер утворюють парад всіх яскравих планет Сонячної системи.

Похожие статьи:

IT-ТехнологииЯкими насправді є екзопланети?

ОбществоВ Києві відбудеться парад на Halloween

Новости УкраиныВоенный парад ко Дню Независимости проведут без участия военной техники

ОбществоДо Путіна на парад,майже ніхто не приїхав

ОбществоКім Чен Ин не приїде до Путіна на парад в Москву

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети