В Європі відкрили перший лазерний кінотеатр

4 октября 2015
1818 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10515.jpg

Ще навесні цього року в США був представлений перший кінотеатр з системою лазерного IMAX. Тепер же нова технологія, нарешті, дійшла і до Європи. Днями в Лондонському кінотеатрі "Імперія кіно" вперше в Європі була представлена цифрова проекційна система IMAX за допомогою лазера.

Як і відображено в назві, ключовою відмінністю нової технології є використання в якості джерела світла лазера замість потужної 15-кВт ксенонової дугової лампи. У результаті ми отримуємо більш яскраву, чітку картинку з розширеним спектром кольорів і більш глибоким чорним кольором. Першим фільмом, показ якого буде здійснюватися з використанням нової системи, стане американський біографічний фільм режисера Роберта Земекіса «Прогулянка». Також в імперії використовують нове обладнання для показів фільмів «Спектр» і «Зоряні війни: Пробудження сили».

Нова система включає пару 4K-проекторів, які відтворюють разом одне велике зображення (або два зображення у випадку з 3D-відео), використовуючи техніку вирівнювання субпікселів. Проектори підтримують швидкість відео до 60 кадрів в секунду. IMAX не розкриває повних технічних специфікацій своєї системи, але наводить порівняльні дані. Новинка на 50% перевищує по яскравості вимоги стандарту DCI. Контрастність вища, ніж у традиційних систем на базі ксенонових ламп. Повністю підтримується колірний простір Rec. 2020 року.

На додаток до самої лазерної системи в деяких кінотеатрах також буде встановлена нова 12-канальна звукова система, що забезпечує ще більш високий рівень звучання. Хоча оглядачі зазначають, що новинка поступається об'єктно-орієнтованим звуковим системам, таким як Dolby Atmos. До цих пір в світі було встановлено всього шість систем лазерного IMAX. І всі вони — у Північній Америці.

Похожие статьи:

ОбществоВ США розстріляли відвідувачів кінотеатру

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети