Вчені почали вивчати космічну погоду

8 декабря 2015
1366 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11287.jpg

Космічна погода — новий розділ сучасного прогнозування: вчені хочуть зрозуміти, які космічні процеси викликають геомагнітні бурі, що впливають на різні процеси на Землі — від прийому сигналів супутникової навігації до працездатності ліній електропередачі.

 

У березні 2015 року на орбіту Землі були виведені чотири однакових космічних апарати місії наса MMS.

 

Завдання місії, розрахованої на два роки, — вивчення магнітного перез'єднання, основного фактора космічної погоди, яка, за словами наукового керівника MMS Білла Петерсона, «починається з сонячного вітру — потоку заряджених частинок, що виходять від Сонця». Сонячний вітер "стискає" силові лінії магнітного поля нашої планети, і іноді вони зміщуються настільки, що дві раніше розімкнуті лінії змикаються. Це і є перез'єднання — енергія магнітного поля передається зарядженим частинкам, формуючи прискорені потоки плазми і викликаючи геомагнітну бурю.

 У приполярних районах, близьких до магнітних полюсів, такі бурі викликають полярні сяйва, а також безліч набагато менш приємних явищ, таких як перешкоди радіозв'язку, вихід з ладу систем енергопостачання, супутникової навігації і різних космічних апаратів. «Але це складно передбачити, — говорить вже Петерсон. — Магнітне перез'єднання поки ще залишається частиною головоломки »

Похожие статьи:

Новости УкраиныМайбутній тиждень в Україні буде тепла весняна погода - Укргідрометцентр

Новости КиеваКиївська влада просить водіїв утриматися від поїздок через погіршення погоди

Автомобильные новостиРух транспорту залишається складним у восьми областях України

Новости УкраиныСьогодні в Україні очікуються завірюхи та сильний вітер

Новости УкраиныСьогодні на день Святого Валентина в Україні очікується до +20 градусів тепла

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети