Вчені придумали одяг, який завжди нас зігріватиме

13 июня 2015
2840 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9131.jpg

Іноді в холодну погоду ми і в приміщенні змушені носити теплий светр. Або ж включати обігрівач, що призводить до величезних рахунків за електрику. Але скоро все може змінитися. Нещодавно команда американських вчених на чолі з Юу Суї зі Стенфорда розробила спеціальне нанопокриття для одягу, здатне генерувати тепло.

В чому суть розробки? Справа в тому, що, як стверджується в доповіді Міжнародного енергетичного агентства, хоча людина як істота теплокровна і здатна виробляти енергію самостійно, значна частина її витрачається неефективно, зігріваючи навколишній простір і предмети, але не даючи тепла організму.

Як повідомляє стаття, опублікована в журналі NANO Letters, інноваційний наноматеріал (AgNW) являє собою тонку плівку, виготовлену на основі срібла. Покриття наноситься поверх звичайної тканини, і утворюється провідна мережа, що забезпечує термальну ізоляцію. Але це ще не все: при необхідності матеріал здатний виробляти додаткове тепло і гріти носія одягу! Якщо виробляється хоча б один вольт енергії, то температура піднімається до 40 градусів за Цельсієм.

«Виготовлення наноодягу так само просто, як, наприклад, процес фарбування, — коментує керівник проекту Юу Суї. — Нанодроти утворюють додатковий шар, покриваючи тканину з зовнішньої сторони і відображаючи назад тепло».

Крім того, наноодяг пропускає вологу. Тобто він володіє всіма якостями звичайного одягу плюс додаткові корисні «бонуси».

Модифікований одяг за останні роки все впевненіше завойовує ринок. Вже винайдені куртки та рюкзаки, в які вшиті зарядні пристрої для телефонів, КПК і плеєрів. Причому працюють вони не на електриці, а на сонячних батареях. Але це ще не все.

Деякі моделі курток з електронною начинкою навіть можуть замінювати собою… мобільні телефони! У перспективі вони стануть заміною і комп'ютерів. Зайнятим людям більше не доведеться тягати з собою ноутбуки: досить буде зняти плащ і натиснути пару кнопок, щоб перед вами розкинувся у всій красі дисплей з клавіатурою…

Британський вчений Джеймс Гілберт винайшов спеціальні черевики, оснащені електричними генераторами. З їх допомогою можна буде заряджати акумулятори різних пристроїв — мобільних телефонів, диктофонів, фотоапаратів. Мініатюрні динамо-машини, вмонтовані в підошви черевиків, при ходьбі виробляють електроенергію.

А японський інженер Ацуши Фукунти придумав… справжнісінькі чоботи-скороходи! Зовні «easy shoes» (у перекладі це означає «легке взуття») нічим не відрізняються від звичайних, але в їх підошви вмонтований електричний мотор з акумулятором і ролики, завдяки чому власник може крокувати, не докладаючи до цього ніяких фізичних зусиль.

Похожие статьи:

Образование и наукаВчені: Сонячна буря може знищити США

Здоровье и медицинаВчені створили вакцину проти наркотиків

Здоровье и медицинаВчені навчилися передбачати рак за 13 років до початку захворювання

Новости в мире​Франсуа Олланд заборонив міністрам користуватися мобільними телефонами

Здоровье и медицина​Вчені довели шкоду телевізора для немовлят

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети