Вчені створили плащ-невидимку

28 сентября 2015
2971 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10422.jpg

Чарівний світ більше ніякий не чарівний, з розвитком людського інтелекту його атрибути стають цілком реальними. Одним з таких тепер є плащ-невидимка — його винайшли вчені з Національної лабораторії ім. Лоуренса в Берклі і Каліфорнійського університету.

Матерія складається з мікроскопічних (близько 80 нанометрів) золотих наноблоків — такий розмір дозволяє плащу покривати об'єкт, як тканина. Перший експеримент закінчився успішно: кілька біологічних клітин стали невидимими для оптичного виявлення. Ілюзія відбувається за рахунок перенаправлення відображення світлових хвиль — аналогічних властивостей ні в яких природних матеріалів більше немає.

У ході дослідження були усунені два головні недоліки аналогічних матерій-невидимок, створених до цього — їх неможливо було збільшувати без втрати властивостей, а також робити пластичними.

Ідея перебуває на початковому етапі розвитку, але незабаром вчені обіцяють удосконалити технологію до можливості приховувати і великі об'єкти: «Незважаючи на те що ще багато належить зробити, фундаментальних перешкод ми не бачимо», — коментує Сяну Чжан, директор лабораторії.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаВчені створили вакцину проти наркотиків

Здоровье и медицинаВчені навчилися передбачати рак за 13 років до початку захворювання

IT-ТехнологииFacebook створив власний новинний додаток

Образование и наукаВчені: Сонячна буря може знищити США

Бизнес-технологииЯк успішно створити свій бізнес?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети