Вчені знайшли планету, яка здатна підтримувати життя

23 декабря 2015
2141 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11458.jpg

У сузір'ї Змієносця виявлена ​​планета, яка здатна підтримувати життя.

Планету, здатну підтримувати життя, пригріла зірка Wolf 1061 (Вовк) — червоний карлик, який розташований всього 14 світлових роках від Землі.

У сузір'ї Змієносця виявлена ​​планета, яка здатна підтримувати життя. Її виявили австралійські астрономи з університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї.

Дослідники, ведені Дунканом Райтом працювали з так званим "високоточним шукачем планет" — спектрографом HARPS, який встановлений в Європейській південній обсерваторії в Чилі. Він шукає планети, визначаючи аномалії в русі зірок. Якщо у зірки є супутники, то, обертаючись навколо неї, вони впливають на свою господиню і змушують коливатися.

Зірка змінює кутову швидкість. І ці коливання точно фіксує шукач. Як виявилося, HARPS зафіксував у зірки Wolf 1061с аж три супутника — три великі планети.

Їх називають Суперземлями. Перша — дуже гаряча. А ось друга, що отримала умовне позначення Wolf 1061c, віддалена від свого світила на вельми комфортну відстань.

Знаходиться в "зоні населеності" — там, де настільки тепло, що вода може існувати в рідкому вигляді. Але де і не настільки холодно, щоб вона покривала планету крижаною кіркою.

Характерний приклад — наша Земля. Діаметр Wolf 1061c майже в два рази більший земного. Сама вона важча нашої планети в чотири рази. Оборот навколо своєї зірки робить за 17,9 земних днів. Як вважають астрономи, на Wolf 1061c немає нічого такого, щоб перешкоджало зародженню і розвитку місцевого життя. Аж до розумного.

 

У зірки є ще одна планета — Wolf 1061d. Вона більша і важча своєї сусідки, знаходиться на самому краю зони населеності — приблизно, як наш Марс. Рік там триває 67, 2 дні.

Wolf 1061c знаходиться набагато ближче до своєї зірки, ніж Земля до Сонця. Але там все одно комфортно, оскільки Wolf 1061 — червоний карлик, який світить і гріє слабкіше Сонця.

 

Відкриття придатної для життя планети у зірки Wolf1061с аж на 8 світлових років наблизило до нас потенційних братів по розуму.

До цього вважалося, що вони могли б влаштуватися у зірки Глізе 667С, розташованої в 22 світлових роках від нас. Там були виявлені відразу три планети, що знаходяться всередині зони населеності.

Похожие статьи:

Образование и наука​Озоновий шар Землі поступово відновлюється

Туризм и путешествияСамые опасные места на нашей планете

Новости в миреНа землю летит маленький астероид

ОбществоЗемлі загрожує апокаліпсис

Образование и наукаИнтересности нашей Планеты

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети