За телефонними розмовами слідкують злочинці

12 июня 2015
2768 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9119.jpg

У Лондоні масово встановлюються пристрої, які збирають дані з усіх стільникових телефонів в радіусі своєї дії. При цьому поліція ніяк не коментує приналежність пристроїв, які можна вільно придбати в інтернеті і використовувати в злочинних цілях

У Лондоні виявлено 20 портативних пристроїв Stingray, які використовуються для перехоплення даних мобільних телефонів і стеження.

Пристрої швидше за все таємно використовує лондонська поліція, коли їй необхідно відстежити пересування підозрюваних. Проте британські поліцейські відмовилися офіційно прокоментувати цю інформацію.

Подальше розслідування німецької компанії показало, що подібні пристрої активно застосовуються в самій Німеччині і в США, де їх взагалі використовують 53 різні компанії в 21 штаті.

Однак в Америці для їх роботи потрібен судовий ордер, а німці зобов'язані заздалегідь повідомити відповідну парламентську комісію.

Принцип дії Stringray гранично простий. Включений стільниковий телефон передає в ефір базової станції сигнал про свою наявності в зоні її дії, а також необхідні дані для установки з'єднання. Пристрій перехоплює сигнал телефону і отримує дані IMSI (міжнародний ідентифікатор мобільного абонента), ESN (серійний номер мобільного пристрою за стандартом американської комунікаційної комісії) або інші ідентифікатори пристрою.

В результаті Stingray може записувати дані про переміщення абонента, мережевої активності і часу знаходження конкретного пристрою в зоні доступу.

При цьому сам пристрій виробляється у Флориді компанією Harris Corporation, і його вільно можна купити в інтернеті.

Можливість перехоплення IMSI поліцією і спецслужбами вже давно відома, однак настільки висока доступність подібних перехоплювачів-ретрансляторів вселяє великі побоювання.

Так, подібні пристрої можуть активно використовуватися зловмисниками для розсилання фальшивих повідомлень під виглядом системних повідомлень оператора. Саме послання при цьому може містити фішингове посилання на банківський троян або вірус.

Крім того, злочинці можуть банально відслідковувати щоденні переміщення власників дорогих смартфонів, а потім спланувати напад. Вони також можуть дізнатися коли члени родини відсутні, а їх будинки вільні для здійснення квартирної крадіжки.

Також, Stringray може дати інформацію про пристрої безпеки в приміщенні і навіть вплинути на їх роботу, оскільки для зв'язку між ними часто використовується GSM-модуль.

В результаті правозахисники сьогодні масово вимагають гарантій на використання Stingray виключно силовими відомствами для відстеження зловмисників.

Так, організація Privacy International сподівається зобов'язати поліцію інформувати громадськість про заходи по обмеженню розповсюдження подібних пристроїв та їх потенційної небезпеки.

Проблема використання Stringray зловмисниками актуальна і в Україні. Незважаючи на те, що способи виявлення такого забороненого устаткування існують давно, забезпечити постійний моніторинг радіочастотного спектра з метою їх пошуку просто неможливо. Крім того, в силу невеликих розмірів Stringray можуть використовуватися нетривалий час і швидко переміщатися з місця на місце.

Таким чином, з поліпшенням технічного оснащення злочинців кількість злочинів проти власності може істотно зрости.

І ефективного засобу захисту проти подібного стеження у звичайних користувачів сьогодні немає. Окремі моделі смартфонів BlackBerry мають індикацією примусового відключення шифрування каналу зв'язку, але цього не завжди буває достатньо.

Похожие статьи:

IT-ТехнологииМолодое поколение смотрят на экраны мобильных телефонов каждые девять минут

Новости ОбществаОбнародованы итоги работы мобильных операторов Украины за 2013 год

IT-Технологии​Україна ініціювала створення глобальної бази нелегальних телефонів

Новости ПолитикиБывший главред Корреспондента выложил в сеть телефоны всех регионалов

IT-ТехнологииПерша флеш-карта microSD на 128 ГБ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети