Непопулярні рішення: плата за комунальні послуги незабаром може підвищитися

10 марта 2014
5462 просмотра Голосов: 2 Автор:manknteu
article4132.jpg

Плата за комунальні послуги в Україні незабаром зросте. Це одна із основних вимог Міжнародного валютного фонду, який фінансово підтримує Україну. Новий Уряд України відновив процес перемовин України з цією міжнародною інституцією одразу після того, як у парламенті було прийнято ряд політичних рішень, а в Кабінеті Міністрів – прийнято рішення про відновлення європейського курсу держави та поновлення співпраці з МВФ.

Міністр фінансів України О.Шлапак повідомив, що вже в квітні слід очікувати на перший транш чергового пакету допомоги для української економіки. Головний фінансист зазначив, що прихований дефіцит головного кошторису країни становить понад 50 мільярдів, які треба десь знайти. Серед непопулярних кроків – зниження фінансування витрат на міліцію і прокуратуру, а також на СБУ.

Місія МВФ почала свою роботу на початку березня на прохання влади і протримається до 14 березня. Планується провести аналіз економіки з метою віднайти найбільш оптимальні варіанти «оздоровлення» України. Попередньо існує домовленість про надання державі 15 мільярдів гривень протягом 2,5 років.

Серед найменш популярних вимог, які раніше висунув МВФ до України, — підвищення цін на природній газ для населення. Міністр енергетики Ю.Продан наголосив, що влада мусить піти на непопулярні рішення, в тому числі і на виконання таких болючих вимог. Уряд пообіцяв виконати усі вимоги, про які попросить Міжнародний фонд.

Підвищення ціни на газ для простих українців планується в розмірі 40%. Проте це підвищення не буде спонтанним, разовим, а буде проводитися у кілька етапів. Про це говорить представник Фонду в Україні Ж.Ваше.

Основна ідея такого кроку – покрити собівартість надання таких послуг населенню, оскільки підприємства, що надають тепло- і газопостачання, на сьогоднішній день працюють собі в збиток, а різниця між закупками природного газу і витрати за їх споживання покривається за рахунок державного бюджету.

Яким чином поводитися тим категоріям населення, які не можуть дозволити собі оплачувати більше? Фонд пропонує посилити програми адресної соціальної допомоги бідним верствам населення.

Попередній прем’єр-міністр України заявив, що від курсу на євроінтеграцію його відлякав саме Міжнародний валютний фонд, який висунув абсолютно неприйнятні вимоги, в тому числі і щодо збільшення ціни на комунальні послуги для населення.

Похожие статьи:

Экономика​ВВП України в першому кварталі 2014 скоротився на 1,1% в річному вираженні

Новости БизнесаУкраина может обанкротиться без кредита за две недели – «Financial Times»

Новости ОбществаКрістін Лагард продовжує работу у Києві

Новости БизнесаУкраїна повинна звернутися за допомогою до МВФ - експерт

Новости БизнесаНам потрібно 35 мільярдів доларів допомоги - Колобов

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети