Проблема реформ у комунальній сфері. ОСББ

16 марта 2014
5289 просмотров Голосов: 1 Автор:manknteu
article4198.jpg

Не там чисто, де прибирають, а там, де не смітять. Про це говорить народне прислів'я. Реальна практика великих міст і маленьких містечокпоказує, що величезні кількості сміття біля будинків, а інколи навіть і в центральних частинах міста не вивозяться комунальними службами дуже довгий період.

Комунальна сфера міста Ужгородмає певну свою специфіку. Традиційні ЖРЕРиперестають справлятися з лампочками в під'їздах, елементарними ремонтами, утриманнями прибудинкових територій. Влада міста уклала тривалий договір з приватною фірмою на вивіз сміття. З цим майже вирішена дійсно серйозна проблема.

Хвиля появи перших ОСББ в Україні зусиллями громадських організацій зачепила найзахідніший обласний центр України. Можна дуже багато говорити про переваги та недоліки самоорганізації населення в комунальній частині, але перші результати такої організації. Їх можна побачити навіть «на око», просто придивившись до будівлі. Проте перший погляд не завжди є критерієм оцінки ефективності господарювання.

Серед реальних інструментів варто розглядати можливість отримати необхідну довідку для сім'ї, оперативність реагування на проблеми будинку та прибудинкової території, проведення ремонтних робіт, комунікації тощо.

Чому на сьогоднішній день не вся Україна користується перевагами ОСББ над застарілими радянськими методами управління справами громади?

Як і в будь-якій хорошій ініціативі з боки громади в організації спільного управління багатоповерховим будинком є ціла низка проблем, як ті, які створюються «зверху» (через нормативно-правові акти), так і ті, які породжуються самими людьми.

До першого блоку відноситься цілий ряд питання стосовно встановлення співпраці між власниками ОСББ та представниками природних монополій на місцях. Підприємства з надання комунальних послуг дуже часто не визнають ОСББ як самоорганізацію населення і встановлюють тарифи на оплату як для підприємств.

Однією з проблем ЖКГ в Україні в цілому є відсутність нормальної реалізації державних програм із санації і капремонту будинків, що були збудовані ще поза періодом незалежної України.

Законодавство в даному питанні поки так само має цілу низку протиріч.

Що стосується другого блоку проблем, то на жаль на сьогоднішній день суспільство поки що дуже повільно в сфері ЖКГ готове сприймати нову форму господарювання. А може, проблеми як такої не існує, а просто є небажання шукати можливості?

Похожие статьи:

Коммунальные предприятия​Комунальна сфера просить термінових змін

Новости КиеваКиївські комунальники незаконно стягнули з інтернет-провайдерів 220 тис. грн за три роки

Коммунальные предприятияЖкх - это естественная монополия.

Коммунальные предприятияПідприємства теплокомуненерго обладнані

Коммунальные предприятияКто развел грязь? Беспредел в ЖКХ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk