Тиждень, що минає, запам'ятався українцям історичною подією. 27 червня Президент України Петро Порошенко і лідери всіх країн-членів ЄС поставили підписи під економічною (заключною) частиною Угоди про асоціацію. Тоді разом з Україною свої Угоди підписали Молдова і Грузія.
Українські енергетики вважають, що Угода сприятиме позитивним змінам у галузі. Так як підписання документа передбачає врахування українських інтересів під час затвердження і реалізації програм і стратегій Євросоюзу щодо розвитку енергетичної інфраструктури.
«Зокрема, стаття Угоди «Співробітництво у сфері використання інфраструктури» встановлює, що кожна сторона повинна враховувати енергетичні мережі та можливості іншої сторони при розробці програмних документів щодо попиту і пропозиції, енергетичних стратегій і планів розвитку інфраструктури», — заявили в НАК «Нафтогаз України».
До того ж, Угода передбачає, що сторони повинні докладати зусиль для сприяння використанню інфраструктури передачі і зберігання газу і, в разі необхідності, проводити консультації один з одним або координувати свої дії з розвитку інфраструктури. Також, Угода передбачає, що компанії України і Євросоюзу будуть працювати в єдиному нормативно-правовому полі, і Україна стає важливою частиною Єдиного європейського газового ринку.
Крім того, експерти будівельної галузі так само впевнені, що підписання Угоди внесе позитивні корективи в їх спектр роботи.
«Сьогодні (27 червня – ред.) дійсно відбулася знаменна подія, яка має докорінно змінити всю систему роботи країни. За умови адекватної адаптації наших законів до європейських, як це і повинно бути у відповідності з Угодою, області вдасться вийти на європейські ринки, а також отримати інноваційні технології з Європи і застосовувати їх у нас», — сказав президент ПАТ ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір.
Він роз'яснив, що в Угоді прописано введення екологічних стандартів будівництва, особливі вимоги до кваліфікації найманих працівників і ряд інших нормативів, які дозволять підвищити якість будівельних робіт.
«До того ж, виконання норм Угоди зробить Україну більш інвестиційно-привабливою, тобто можемо очікувати прихід іноземних коштів, що без сумніву буде мати позитивні наслідки для економіки. А якщо в країні стабілізується, це підживить і внутрішніх інвесторів, населення, і знову ж економіка від цього тільки у виграші», — завершив Ігор Кушнір.
Крім того, глава «Газпрому» заявив, що намір України переглянути транзитний договір може стати ударом надійності поставок російського газу в Європу.
Катерина Білоус
Коммунальные предприятия → Наступного року українці просто відмовляться платити за послуги ЖКГ
Новости Политики → Рада зібралася на позачергове засідання
Коммунальные предприятия → Проблема реформ у комунальній сфері. ОСББ
Коммунальные предприятия → 300 тисяч людей у Львові залишилися без води через борги