У час, коли Україна відчуває серйозну проблему на газовому ринку, а також через напружену ситуацію між Україною та Росією, питання про використання альтернативних джерел енергії виходить на передній план.
Людство має чимало варіантів, як відмовитися від використання природного газу в якості головного обігрівача, проте один із напрямків для України є дійсно перспективним. Вчора міністр аграрної політики Ігор Швайка заявив, що переорієнтація на біопаливо допоможе значно зменшити нашу залежність від імпорту енергоносіїв.
Комунальна сфера в Україні переживає не найкращі часи. Місія Міжнародного валютного фонду в своїх рекомендаціях рекомендує Україні модернізувати цю галузь і пропонує підвищити ціну на комунальні послуги. Це значною мірою пов’язано із тим, що українські підприємства з постачання енергоносіїв несуть значні збитки, і пропонується це врегулювати саме таким способом.
У Мінагрополітики переконують, що Україна має серйозний потенціал олійних рослин, які є сировиною для біодизелю. Основним споживачем російського газу є підприємства. Розвиток біопаливного «сектору» дозволить у майбутньому забезпечити підприємства пальним власного виробництва, і крім того – створити нові робочі місця, забезпечити покращення інфраструктури, а також – створити гарантований ринок збуту с/г сировини.
Через підвищення цін на пальне у 2014 році частка нафтопродуктів у витратах на виробництво с/г продукції збільшиться на 13%.
Станом на сьогодні оптові ціни на дизельне паливо і бензин підвищилися на 25 і 24% відповідно. Планується знизити споживання нафтопродуктів через впровадження енергозаощаджуючих технологій. За останні роки валовий збір ріпаку як сировини збільшився вдвоє.
За інформацією відомства у цьому році потреба сільськогосподарських виробників у пальному становить 1444 тис. тонн дизельного палива і 344 тис. тонн бензину.
Коммунальные предприятия → Комунальна сфера просить термінових змін