Гра Angry Birds та соцмережі Facebook i Twitter зливають інформацію спецслужбам

28 января 2014
5131 просмотр Голосов: 0 Автор:
article3361.jpg

Про це повідомляють видання «The Guardian», «The New York Times» і «ProPublica», посилаючись на надані Едвардом Сноуденом документи.

Спецслужби вміють черпати інформацію з декількох програм, які ЗМІ називають «додатками з витоками» (leaky apps). У список таких програм, серед інших, увійшли карти «Google Maps», клієнти соцмереж «Facebook», «Twitter» і «LinkedIn», фотохостинг «Flickr» і популярна гра «Angry Birds».

Інформація з додатків, доступна спецслужбам, ділиться на дві категорії: технічна та особиста. До першої категорії належать модель смартфона і його ідентифікатор, до другої — стать, вік і місце розташування користувача, його сімейний стан і — у ряді випадків — сексуальні переваги і список друзів.

Для якої мобільної операційної системи написано додаток, значення не має. У документах від Сноудена (вони датовані 2007-2012 роками) стверджується, що можна перехопити дані з програм, призначених як для «Android», так і для «iOS».

Передбачається, що одним із способів отримання відомостей є перехоплення інформації, призначеної для мобільних рекламних мереж. Особисті дані про користувача потрібні таким мережам для того, щоб показувати людині релевантну, тобто відповідну його інтересам, рекламу.

У документах, наданих Сноуденом, прямо йдеться лише про те, що АНБ і «Центр урядового зв'язку» мають можливість переглядати дані з мобільних додатків. Чи скористалися спецслужби такою можливістю і якщо так, то який обсяг даних вони при цьому отримали, не уточнюється.

Сара Бергстром (Saara Bergstrom), представниця «Rovio», розробника «Angry Birds», в інтерв'ю «The New York Times» повідомила, що її компанії нічого не відомо про програми стеження. Вона також підкреслила, що «Rovio» ніяким чином не пов'язана ні з британською, ні з американською спецслужбами.

Про те, що ігри можуть служити джерелом даних для АНБ і GCHQ, повідомлялося і раніше. У грудні 2013 газета «The Guardian» видала, що спецслужби стежили за гравцями в «World of Warcraft» і власниками консолей «Xbox». Агенти АНБ і GCHQ аналізували переписку в чатах і збирали записи голосів гравців.

Похожие статьи:

Новости в мире​Сноуден офіційно вступив на посаду ректора шотландського Університету Глазго

Новости в мире​Журналістам, які першими опублікували матеріали Сноудена, отримали престижну премію

Новости в миреАНБ США отслеживает конкурентов американских компаний - Сноуден

Новости в миреСноудена наградили "за мужество"

Новости в миреСноуден утверждает,что спецлужбы могут управлять смартфонами дистанционно

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk