​Ринок нерухомості Києва б'є усі рекорди продажів

17 мая 2014
8249 просмотров Голосов: 0 Автор:
article4758.jpg

У березні кількість угод на столичному ринку вторинної нерухомості впала до історичного мінімуму: було продано 255 квартир. Це найгірший показник з 2008 року

Навіть у січні кризового 2009-го місячний мінімум угод не падав нижче 280 угод.

Ринок на дні, — констатує фахівець з маркетингу «SV Development» Сергій Костецький. — В квітні угод стало трохи більше, ніж у березні, але все одно дуже мало.

За даними компанії, за квітень в столиці було продано 311 квартир на вторинному і 536 на первинному ринку. Для порівняння: в квітні минулого року рієлтори продали в три рази більше квартир — 1233 і 1670 відповідно.

Число виставлених на продаж квартир на вторинному ринку скоротилося з 55 до 25 тисяч. Костецький говорить, що житло зараз продають тільки ті, хто не може чекати. Інші притримують угоди до виборів і стабілізації ситуації на Сході країни.

Падає не лише кількість угод, але і ціни. Українська торгова гільдія (UTG) відмічає, що в квітні ціна за квадратний метр просіла в усіх десяти районах столиці. Правда, не сказати, що спостерігається обвал цін: максимально ціна опустилася в Шевченківському районі — на $42, до $2257.

За словами старшого аналітика департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтина Олейніка, зараз на первинному ринку ціни, зафіксовані в доларах, знижуються щомісячно: або безпосередньо, або за рахунок акцій і програм лояльності.

Приміром, при купівлі житла на виплат з першим внеском 50% можна отримати ціну по курсу 8,5 гривень за долар, — говорить Олейнік. — А на увесь період розстрочки забудовники фіксують курс 10 UAH/USD.

Найбільше цієї весни в столиці постраждав сегмент елітної нерухомості. Втім, на дороге житло попит падав ще до Майдану.

Власники великих квартир в центрі Києва можуть продати їх тільки зі знижкою, причому йдеться зовсім не про 5-10%, — говорить Костецький.

Якщо житло в столиці власники нерухомості як-небудь продати можуть, то рантьє зі Східної України розраховувати на хоч якісь угоди не доводиться. Директор донецького АН «Парк Авеню» Олена Маленкова говорить, що угод на місцевому ринку нерухомості немає вже декілька місяців.

Ринок просто не працює, немає продажів, — розповідає Маленкова.

За її словами, дончани, що мають хоч якийсь капітал, зараз масово від'їжджають з міста — або на відпочинок чимдалі від України, розраховуючи, що після виборів ситуація налагодиться, або в Київ, Одесу і Дніпропетровськ. Причому переїжджаючи в інше місто України, дончани навіть купують там житло — адже його можна буде продати після нормалізації ситуації в країні.

Можливо, саме тому в Одесі і Львові, за статистикою Dom.ria.ua, ціни практично не змінилися з початку року — незважаючи на девальвацію і передвоєнну ситуацію в Україні. За даними порталу, за весну квартири на одеському і львівському вторинному ринках подешевшали максимум на $10 за квадратний метр, до $1239 і $1148 відповідно.

Костецький вважає, що ринок столичної вторинної нерухомості оживе не раніше вересня — і те у разі мирного врегулювання ситуації на Сході України. Причому, за словами експерта Dom.ria.ua Андрія Тупала, найближчим часом ціни в доларах просядуть ще відсотків на 10 (за тієї умови, що гривня більше не девальвує). А ось гривневі ціни залишаться на колишньому рівні.

Подорожчати може хіба що первинна нерухомість. Під час девальвації забудовники сподівалися, що гривня повернеться до колишніх рівнів, а тому не піднімали ціни масово. Тепер уже ясно, що ревальвації не буде, а тому гривневі ціни на первинку піднімуться мінімум на 5-10%, вважає Костецький.

Маленкова не втрачає цілковитого самовладання: ріелтор упевнена, що ринок нерухомості заробить на повну потужність відразу після нормалізації політичної ситуації в країні.

У країні спостерігається відкладений попит. Люди зняли дуже багато грошей з банківських рахунків, але не направили їх на ринок нерухомості або автомобільний ринок, як це зазвичай буває, — говорить вона. — Як тільки життя устаканиться — частина грошей повернеться у банки, частина — піде на купівлю нерухомості.

Сама вона поки що планує зарубіжну поїздку на відпочинок: все одно рієлторам в Донецьку робити нічого.

Похожие статьи:

Новости ПреступностиБез пояснення причин скасована сесія Одеської облради

Политические статьи​США допоможуть Києву грошима Віктора Януковича

Новости Спорта​Фінал Кубка України з футболу може пройти у Полтаві

Новости Культуры​У Данії починається пісенний конкурс «Євробачення-2014»

Происшествия​Костянтин Ернст намагався застрілитися після розмови з Путіним

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети