В Україні масово дешевшає житло!

1 июля 2015
2739 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9453.jpg

Вторинне житло в столиці у травні порівняно з квітнем подешевшало на 11%, в червні ціни знизилися ще на 7-10%. Найбільше просіли в ціні однокімнатні квартири і житло елітного класу.

Про це розповів напередодні керівник відділу продажів РК «ParkStone» Дмитро Шостя.

За його словами, таке різке падіння аналітики спостерігали в листопаді 2008 року, коли ціна одного квадратного метра житла на вторинному ринку за місяць впала на 19%. «Тоді цей факт активізував попит на ринку, відновлення кредитування, і подальше зростання цін. Як показали подальші події, купувати житло „на дні“ було вигідно, оскільки попереду нас чекав економічний підйом. Зараз же інвестиції носять зовсім інший характер: потрібно зберегти те, що є», — зазначив Шостя.

Експерт зазначив, що в кінці травня — початку червня 2015 ринок пожвавився за рахунок продажу однокімнатних квартир за ціною до $25 000. Квартири купували в основному з інших міст, що було зрозуміло з урахуванням різкого падіння вартості квадратного метра в столиці. В цілому ж по Україні ціна на вторинне житло впала, на його думку, на 3-5%.

Я вже раніше писав про те, що головною причиною нинішнього сильного падіння цін на нерухомість є обвал гривні. Такі ж процеси у нас спостерігалися і після першого обвалу гривні у 1998-1999 роках, і після другого обвалу — в 2008-2009 роках.

Причому, я попереджав, що треба чекати падіння в майбутньому цін на квадратний метр, ще на початку 2014 року, коли стало ясно, що третій обвал гривні стартував. І тому радив тоді людям відкласти покупку житла на більш пізній термін, коли воно значно знизиться в ціні. Тоді як в ті ж дні економічний «експерт» Охріменко, навпаки, рекомендував українцям купувати нерухомість зараз.

Про те ж, що хоча ціни на житло в Україні у доларовому вимірі вже впали до весни нинішнього року в два рази, і що експерти прогнозують подальше їх зниження до кінця 2015 року ще на 20-30%, я розповідав в травні.

Зараз хочу тільки додатково пояснити, чому зараз сильно відрізняється ситуація на даному терені від тієї, яка мала місце після попереднього обвалу гривні.

Після того — другого (2008-2009 роки) — обвалу гривні ціни на нерухомість в Україні впали десь на 20-30%. При цьому період часу, під час якого йшло зниження цін, був відносно нетривалим.

Тоді як за рік з невеликим після старту третього обвалу гривні, житло в Україні вже впало в ціні в два рази, і зараз, як бачимо, процес зниження триває. Тобто, період падіння складе не менше двох років.

Якщо в 2008-2009 роках долар здорожчав до гривні приблизно на 60% (грубо — з 5 до 8 грн за дол), то зараз ми маємо майже триразовий обвал нашої нацвалюти.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети