Вторинне житло в столиці у травні порівняно з квітнем подешевшало на 11%, в червні ціни знизилися ще на 7-10%. Найбільше просіли в ціні однокімнатні квартири і житло елітного класу.
Про це розповів напередодні керівник відділу продажів РК «ParkStone» Дмитро Шостя.
За його словами, таке різке падіння аналітики спостерігали в листопаді 2008 року, коли ціна одного квадратного метра житла на вторинному ринку за місяць впала на 19%. «Тоді цей факт активізував попит на ринку, відновлення кредитування, і подальше зростання цін. Як показали подальші події, купувати житло „на дні“ було вигідно, оскільки попереду нас чекав економічний підйом. Зараз же інвестиції носять зовсім інший характер: потрібно зберегти те, що є», — зазначив Шостя.
Експерт зазначив, що в кінці травня — початку червня 2015 ринок пожвавився за рахунок продажу однокімнатних квартир за ціною до $25 000. Квартири купували в основному з інших міст, що було зрозуміло з урахуванням різкого падіння вартості квадратного метра в столиці. В цілому ж по Україні ціна на вторинне житло впала, на його думку, на 3-5%.
Я вже раніше писав про те, що головною причиною нинішнього сильного падіння цін на нерухомість є обвал гривні. Такі ж процеси у нас спостерігалися і після першого обвалу гривні у 1998-1999 роках, і після другого обвалу — в 2008-2009 роках.
Причому, я попереджав, що треба чекати падіння в майбутньому цін на квадратний метр, ще на початку 2014 року, коли стало ясно, що третій обвал гривні стартував. І тому радив тоді людям відкласти покупку житла на більш пізній термін, коли воно значно знизиться в ціні. Тоді як в ті ж дні економічний «експерт» Охріменко, навпаки, рекомендував українцям купувати нерухомість зараз.
Про те ж, що хоча ціни на житло в Україні у доларовому вимірі вже впали до весни нинішнього року в два рази, і що експерти прогнозують подальше їх зниження до кінця 2015 року ще на 20-30%, я розповідав в травні.
Зараз хочу тільки додатково пояснити, чому зараз сильно відрізняється ситуація на даному терені від тієї, яка мала місце після попереднього обвалу гривні.
Після того — другого (2008-2009 роки) — обвалу гривні ціни на нерухомість в Україні впали десь на 20-30%. При цьому період часу, під час якого йшло зниження цін, був відносно нетривалим.
Тоді як за рік з невеликим після старту третього обвалу гривні, житло в Україні вже впало в ціні в два рази, і зараз, як бачимо, процес зниження триває. Тобто, період падіння складе не менше двох років.
Якщо в 2008-2009 роках долар здорожчав до гривні приблизно на 60% (грубо — з 5 до 8 грн за дол), то зараз ми маємо майже триразовий обвал нашої нацвалюти.
Новости Спорта → Сьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі
Новости → Скільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?
Новости Политики → Уряд США розглянув проект про допомогу Україні
Статьи → Що потрібно мати на випадок війни.
Новости Украины → Москва виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ