​Як керувати людьми, які вам не подобаються

2 апреля 2014
27724 просмотра Голосов: 0 Автор:Евген Скил
article4360.jpg

Якщо це гідні працівники, то вам доведеться скоректувати свій управлінський підхід заради власного душевного спокою і заради ефективності команди. В ідеалі кожен хоче працювати з приємними і поступливими співробітниками, але обов'язково доводиться стикатися і з тими, які вам просто не подобаються.

Наведемо вісім порад, які допоможуть налагодити більш продуктивні відносини навіть з безмірно дратівливими вас людьми.

1. Прийміть як факт, що ви не зобов'язані бути другом усіх своїх колег.

Між бізнесом і особистим життям є грань, і часом корисно позначити емоційну дистанцію між вами і вашими підлеглими. Як казав в інтерв'ю з «Harvard Business Review» професор Стенфордського університету Роберт Саттон, з точки зору продуктивності, коли вам занадто подобаються підлеглі — це більш серйозна проблема, ніж коли вони вам зовсім не подобаються. Деяка напруга навіть допоможе вашій команді осмислити, як вона повинна функціонувати насправді.

2. Розберіться, чим вони вас дратують.

Своїм стилем спілкування? Своєю агресивністю або, навпаки, млявістю? Як тільки ви зрозумієте, що саме в них вас зачіпає, ви зможете сформулювати, як правильно ними управляти. Важливо пам'ятати, що не можна поміняти характер співробітника, але можна поміняти свій підхід до нього.

3. Спілкуйтеся з ними в позитивному ключі.

Співробітники хочуть подобатися начальству. Підтримуйте професійні, привітні відносини навіть з самими дратівливими вас колегами. Це допоможе зосередитися на робочих завданнях і уникнути зайвих конфліктів.

4. Думайте про те, чим ці люди корисні для команди.

Якщо ви вже зрозуміли, що співробітник досить талановитий, і що його варто зберегти в компанії, зосередьтеся на тому, що робить його цінним працівником, а не на тому, як він вас дратує. Якщо його примхи вступають в конфлікт з його робочими завданнями, то подумайте, в якій якості він виступить краще. Наприклад, люди, які повернені на доведенні своїх справ до досконалості, цілком можуть впоратися з додатковими завданнями.

5. Емоції не повинні підривати ваше лідерство.

Неприємна поведінка співробітника не повинна впливати на те, як ви до нього ставитеся або оцінюєте його роботу. Щоб подивитися на нього більш об'єктивно, спробуйте зрозуміти, чому людина саме так себе веде.

6. Говоріть відверто.

Тяжкі звички і риси співробітника можна терпіти лише до пори до часу. Не потрібно доводити до того, що він почне вами зневажати, говорить колумніст «Fast Track» Аніта Бруссезе. Якщо нахабну поведінку працівника або його схильність скаржитися на завдання начальства підриває командний дух, повідомте йому це. Поясніть, у чому конкретно проблема, запропонуйте альтернативні варіанти.

7. Попрацюйте з ними пліч-о-пліч.

Дослідження показують, що спільна робота над складними проектами може виробити у співробітників симпатії один до одного, говорить Саттон. Якщо дати проблемному співробітнику шанс довести себе у справі, то у вас буде менше приводів дратуватися його поведінкою на роботі, навіть якщо ви і не візьмете його у вихідні з собою на шашлики.

8. Спостерігайте за тим, як ставляться до них інші співробітники.

Уважно подивіться, як інші працівники спілкуються з людиною, яка вас дратує. Може виявитися, що напруженість виникає через вашого власного стилю спілкування. Тоді можна його підправити.

Похожие статьи:

Новости УкраиныЗавтра в Украине могут объявить военное или чрезвычайное положение

Политические статьиНа какие уступки надо идти власти и оппозиции - СМИ

Новости КиеваЯценюк оголосив про створення опозиційного уряду

ПроисшествияЛуганську ОДА захопили. Вивели нового губернатора і усунули його

ПроисшествияБахчисарайскую воинскую часть, где похитили командира, сегодня захватывают

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk