​Неандертальці були розумними

31 июля 2015
2190 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9898.jpg

Неандерталець був названий на честь долини Неандер поблизу Дюссельдорфа (Німеччина) — саме там в 1856 році були виявлені останки першої людини. У той же час вчені спробували відтворити його портрет.

За допомогою реконструкції черепа і деяких кісток були розроблені основні характеристики неандертальця — суборбітальні виступаючі дуги, важкий силует… Дослідники того часу могли прийняти його за ведмедя. «Кремезний, маленький, без підборіддя, з« козирком »замість чола над очима, він вже давно розглядається як нижча істота», — нарікає Мерилін Пату-Матіс, науковий співробітник CNRS, яка намагається відновити справжній образ давньої людини.

Образ неандертальця похитнувся в 20 столітті, десь одночасно з відкриттям останків кроманьйонця — іншого нашого предка, худого і з гордою поставою: цим предкам людини вже були відомі мистецтво і полювання.

Тим не менш, потрібні були роки, щоб підтвердити його деякі когнітивні здібності. Зокрема, неандертальці ховали мертвих, демонструючи своє почуття співпереживання і розвиток метафізичних думок. Вони також використовували деякі лікарські рослини, про що свідчать рештки, знайдені в гробницях.

Сьогодні доведено, що неандерталець практикував полювання, маючи певні стратегії гри, і також відчував мистецтво: виготовляв і носив прикраси, робив татуювання і укладав волосся.

Нарешті, генетики показали, що у неандертальців був присутній ген, який відповідав за розвиток мови (FOXP-2), а їх шкіра була менш темною, ніж вважалося до цих пір.

Похожие статьи:

Образование и наукаАвстралія - місце найрозвиненіших дітей

Здоровье и медицинаПерегляд телевізора робить нас тупішими

ОбществоЩоб багато заробляти, треба бути розумним

IT-ТехнологииЯкий телевізор хочуть українці?

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети