​Озоновий шар Землі поступово відновлюється

11 мая 2015
13283 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8597.jpg

Озоновий шар Землі поступово відновлюється. Фахівці НАСА стверджують, що озонова діра над Антарктидою до кінця століття повинна зникнути. Але при цьому рівень вмісту вуглекислого газу в атмосфері по всьому світу перевищив всі допустимі норми.

Площа великої озонової діри в даний час складає 12 млн квадратних миль, протягом наступних 30 років вона зменшиться до 8 млн квадратних миль, а до кінця сторіччя може зникнути зовсім, йдеться в повідомленні НАСА.

Нагадаємо, що озоновий шар нашої планети почав руйнуватися в другій половині минулого століття — через промислові викиди, в першу чергу, через гази, фреони. Причому, в полярних регіонах озон швидше руйнується через екстремально низькі температури.

З 1989 р набув чинності міжнародний Монреальський протокол про речовини, що руйнують озоновий шар. З цього моменту викиди фреонів в атмосферу стали скорочуватися.

Озон є аллотропною модифікацією кисню. У його молекулах не два атома О, а три. Утворюватися озон може різними шляхами, проте найпоширеніший в природі такий: кисень поглинає порцію ультрафіолетового випромінювання з довжиною хвилі 175-200 нм і 280-315 нм і перетвориться в озон. Саме таким чином і утворився озоновий захисний шар в давні часи (десь 2-1,7 мільярда років тому), і саме так він продовжує утворюватися й донині.

Похожие статьи:

ОбществоЗемлі загрожує апокаліпсис

Образование и наукаИнтересности нашей Планеты

Туризм и путешествияСамые опасные места на нашей планете

ОбществоНа нашій планеті несподівано почалась магнітна буря

Новости в миреНа землю летит маленький астероид

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk