40 тисяч людей хочуть відправити на Марс

19 июня 2015
2463 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9233.jpg

Багато вчених говорять про колонізацію космосу як про справу вирішену. Рано чи пізно технології неодмінно досягнуть рівня, при якому можливість заселення інших планет стане реальною. Це допоможе вирішити проблеми, пов'язані з браком земних ресурсів. Фахівці вже починають готуватися до місії: є вже і проекти корабля і проекти будинків для поселенців.

Антрополог Камерон Сміт з Портлендського державного університету в Орегоні вважає, що для того, щоб створити колонію на іншій планеті, потрібно не менше 40 тисяч осіб, з яких 23 тисячі знаходяться в репродуктивному віці. Така чисельність потенційних колоністів допоможе забезпечити генетичну та демографічну різноманітність. Тим паче, подорож до найближчої придатної для життя планети за межами Сонячної системи займе не менше 150 років. Отже, більшості учасників космічної експедиції доведеться провести все життя на кораблі. Якщо відправити в космос всього кілька сотень астронавтів, як передбачалося раніше, шансів на виживання у випадку непередбаченої ситуації виявиться набагато менше і місію може бути просто провалено… тобто для здійснення цієї мети необхідно буде побудувати гігантське космічне судно величиною з ціле місто.

Для місії на Марс може вистачити і 20 тисяч осіб. Але все-таки чим більше, тим краще. Тим більше, не виключено, що такі місії можуть бути рідкими.

Звичайно, в першу чергу успіх підприємства впирається в фінансове питання. Тому експерти шукають можливості здешевити вартість експедицій. Один із способів — доставляти майбутніх колоністів на Червону планету в стані штучного анабіозу. Це дозволить на час (термін подорожі до Марса займе близько півроку) сповільнити метаболічні процеси в організмі космонавтів. Подібна процедура сьогодні вже досить широко застосовується в медицині. Анабіоз дозволить заощадити ряд ресурсів, таких, як їжа, питво, одяг, спорядження і різні зручності. Про це розповів на Міжнародному астрономічному конгресі в Торонто аерокосмічний інженер Марк Шаффер.

Введення в анабіоз буде здійснюватися шляхом вдихання парів холодоагенту з допомогою інтраназальної системи RhinoChill. Це дозволить знизити температуру людського тіла до 31,6-33,8 градусів протягом шести годин. Після закінчення певного часу система виведе людей із «замороженого» стану. Також вона буде передбачати екстрене «зігрівання» і пробудження у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Але, найімовірніше, члени екіпажу будуть впадати в анабіоз позмінно, і не більше ніж на 14 днів. Чергова зміна в цей час стане контролювати системи корабля і буде займатися науковими дослідженнями.

Похожие статьи:

ПроисшествияОбщественное движение ``За честные выборы`` сообщает о нарушениях в Дарнице, а районный телеканал ``Марс`` раздает деньги за информацию о подкупе избирателей

Новости ОбществаОкупований Крим з 2014 року змушені покинути понад 48 тис. осіб - Генпрокуратура

Новости в миреМинский программист готовится к полету на Марс (Видео)

Бизнес-технологииУченые будут искать жизнь под поверхностью Марса

Образование и наукаСтали доступними фотографії Землі з Марса

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети