8 тисяч років тому жителі Європи мали темний колір шкіри

4 апреля 2015
3738 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8124.jpg

Виявляється ще 8 тисяч років тому жителі Європи мали темний колір шкіри.

На думку фахівців, європейці не так давно (за еволюційними мірками) стали білими і навчилися переварювати коров'яче молоко. Приблизно вісім тисяч років тому жителі Європи мали темний колір шкіри.

Антропологи із США вирішили відповісти на їхні запитання, проаналізувавши гени європейців. Експерти порівняли ділянки ДНК сучасних і стародавніх людей. Виявилося, що гени, що відповідають за колір шкіри і раціон, пережили найсильніший природний відбір. Це позначилося, зокрема, і на зовнішності європейців.

Людина в його сучасному вигляді прийшла у Європу з Африки приблизно 40 тисяч років тому. Темною шкірою володіли не тільки ці люди, але також їх далекі нащадки, які жили в Європі 8,5 тисяч років тому. Однак незабаром у Північній Європі, де було мало сонячного світла, відбулися зміни.

На півдні Швеції були знайдені останки стародавніх мисливців-збирачів, що мали світлий колір шкіри. За це відповідають кілька генів. Насамперед йдеться про SLC24A5 і SLC45A2. Ген HERC2 / OCA2 пов'язаний з блакитним кольором очей, а також, можливо, зі світлим волоссям. Всіма цими генами володіли північні європейці, які жили приблизно 7700 років тому.

Раніше вчені з'ясували, що до розвитку землеробства (приблизно 8,5 тисяч років тому) європейці мали смугляву шкіру і блакитні очі. Крім того, вони володіли великою генетичною і культурною схожістю один з одним.

Перетравлювати коров'яче молоко жителі Європи навчилися ще пізніше — приблизно 4,3 тисячі років тому. Це пов'язано з геном LCT. Американський вчений Ніна Яблонски (Nina Jablonski) вважає, що природний відбір вищеназваних генів був обумовлений необхідністю виробляти вітамін D. Біла шкіра вела до більш ефективного поглинання ультрафіолету, а LCT дозволяв отримувати вітамін D з коров'ячого молока.

Похожие статьи:

Образование и наукаУ ніч на суботу землян чекає унікальне явище - Кривавий Місяць

Образование и наукаВчений спіймав інопланетний організм

Образование и наукаУ Дніпропетровськ привезли робота-шпигуна і роботів-сумоїстів

Теги: #наука
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети