А що якщо паралельні світи існують?

11 апреля 2015
3264 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8220.jpg

Гіпотеза про те, що Всесвіт складається з безлічі вимірів, є досить стійкою і в офіційній науці, і в області паранаукових досліджень. Але якщо у нашого звичного світу є «альтернативи», то до яких наслідків це може призвести? Можливо, якісь реалії, наступні з такого порядку речей, навіть не приходять нам в голову.

Кількість паралельних вимірювань може прагнути до нескінченності

А чому б і ні? Якщо припустити, що Всесвіт сам по собі «багатоваріантий», то хто в змозі підрахувати, скільки таких варіантів може існувати. Поки немає ніяких доказів того, що їх кількість обмежена. А значить, ми не можемо цього стверджувати напевно. І вимірювань може бути стільки, що їх кількість не підвладне нашому розуму.

У Всесвіті існує безліч наших «копій»

Кожна з них мешкає у своєму вимірі і поняття не має про існування інших «копій». У різних реальностях нас осягає різна доля. Так, в одному вимірі ми можемо розлучитися зі своїми коханими, а в іншому — ми досі разом. В одному нас осягає передчасна смерть, в іншому ми продовжуємо жити.Отже, наша справжня особистість — це сукупність всіх наших «версій», а не одна з них.

Наше життя — ілюзія

Недарма буддисти переконані, що навколишня реальність ілюзорна. У цьому є частка істини. Ми сприймаємо свій життєвий шлях як якусь цілісність, але якщо реальність здатна розгалужуватися, то ми можемо просто «забути», що відбувалося з нами раніше, в іншій «версії».

Серед численних вимірів можуть бути і дуже дивні

Нас деколи дивує абсурдність подій, що відбуваються, дивні випадковості і збіги. А що якщо це результат нашого, нехай і тимчасового, «переходу» в інший вимір?

Подібні вимірювання можуть породжуватися діями і подіями, які відбуваються з нами в «попередній» реальності. Приміром, з одної неприємності може початися смуга невдач.

Нам може раптом почати везти в кар'єрі, лотереях та ін., Тому що одна удача «потягнула» за собою цілий «вдалий» вимір…

Подорожі в часі можливі, причому без парадоксів

Якщо буде відкрита можливість подорожей у часі, то ми, швидше за все, будемо потрапляти в альтернативні виміри, які сприймемо як минуле чи майбутнє. Так що ніхто не зможе вбити свого дідуся і перестати існувати, чим лякають нас деякі теоретики. Ми вб'ємо лише одну з «версій» родича, тоді як інші залишаться живі. І малоймовірно, що це позначиться на нашому сьогоденні.

Будь-які події можуть відбуватися нескінченну кількість разів

Існує теорія про те, що одні й ті ж події здатні повторюватися через певну кількість часу. Якщо Всесвіт багатовимірний, то практично будь-яка подія може відбутися ще раз, і ще, і ще. Так як ми переходимо з виміру у вимір.

Між вимірами може існувати зв'язок

Квантовий фізик Райнер Плага в 1995 році експериментальним шляхом довів, що порушення частинки, ізольованій в іонної пастці, може «відгукнутися» в штучно створеній «сусідній» системі. Якщо вдасться «передати» квантову інформацію в паралельну реальність, то можна говорити про те, що світи здатні сполучатися одне з одним, припускає Плага.

Принцип свободи волі діє і на квантовому рівні

Усім нам доводилося приймати «доленосні» рішення, які суттєво впливали на наше подальше життя. Але якщо світ багатоваріантий, то яка в ньому користь?

Між тим, вважає прихильник теорії багатовимірності Майкл Клайв-Прайс, якщо виходити з квантової природи Всесвіту, то навіть у різних «міні-реальностях» певні рішення повинні прийматися частіше за інших. Отже, швидше за все, наш вибір все-таки впливає на реальність в цілому. А значить, свободу волі не можна скидати з рахунків.

Ми відносно безсмертні

Якщо в одних світах ми вмираємо, то в інших залишаємося жити. На думку дослідника Пола Халперна, автора відомого парадоксу про «кішку Шредінгера», хоча б одна з наших «версій» повинна постійно існувати, щоб спостерігати за Всесвітом. «Наша свідомість завжди буде перебувати тільки в живих копіях, і ми зможемо вижити в будь-якому числі потенційно небезпечних подій, пов'язаних з квантовими переходами», — стверджує він.

Похожие статьи:

Образование и наукаУ ніч на суботу землян чекає унікальне явище - Кривавий Місяць

Теги: #космос
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети