Чи варто сподіватися на врожай?

25 апреля 2015
3814 просмотров Голосов: 0 Автор:вася
article8404.jpg

Сніг і похолодання завадили запиленню плодових дерев.

Тільки повсюдно розцвіли абрикоси, персики і вишні — як випав сніг! І навіть приморожувало… Чи не зашкодить це деревам, чи варто сподіватися на врожай?

Чим більш закритою є квітка під час похолодання, тим стійкіше вона перенесе негоду. Крім того, важливий фактор — температура повітря. Вдень сильних морозів немає, а якщо випадає сніг, то він довго триматися не буде і з плодами нічого не трапиться. Найхолодніше вночі буває до -1 градуса морозу, але це температура грунту, тоді як для цвіту дерев важлива температура повітря, — пояснює Олег Китаєв, керівник лабораторії фізіології рослин Інституту садівництва НААН України.Враховуючи це, нічне похолодання не страшно високим старим деревам, так як гілки з квітами у них на висоті не менше 2 м від землі. Під загрозою — молоді і невисокі деревця.

Похолодання, що прийшло зі снігом, накрило цвіт абрикосів (стадія повного цвітіння), персиків і аличі (початок цвітіння), на півдні країни під удар потрапив ще і мигдаль. Всі інші дерева почнуть квітнути пізніше, у них є шанси дати хороший урожай.

Із-за пізніх заморозків ми далеко не завжди маємо урожай плодових дерев. За статистикою, три з десяти років на більшій частині країни не народжують абрикоси, в Мелітополі цей показник збільшується до п'яти років з десяти, а в Криму — до семи з десяти. Наприклад, в 2012-му Україна через весняні морози втратила 70% врожаю персиків і абрикосів.

Цього року ще сподіваємося, тому що дерева мають здатність пристосовуватися, особливо тоді, коли є потреба почати цвітіння раніше. Завдяки цьому абрикоси можуть витримати до 2-3 градусів морозу, навіть яблунька, яка буде цвісти пізніше (в кінці квітня — початку травня), може без втрат перенести температуру до мінус 1,5 градуса.Тому їх урожай не постраждає.

На жаль, причина для тривоги є. Проблема в тому, що весняна погода видалася досить мінливою, а недавно ще й пройшли дощі. Біда в тому, що таких умов не витримують комахи, бджоли ще навіть не з'являлися. А саме від них зараз залежить, чи будуть запиленими плодові дерева, а, отже, чи буде у нас урожай.У цвітних дерев — зав'язі ще немає. Нам вкрай необхідно тепло, щоб бджоли почали запилювать квіти. Сподіваємося, найближчим часом це відбудеться.

Похожие статьи:

Новости Сельского хозяйстваРоль банковского капитала в развитии аграрного сектора

Новости БизнесаСвітові ціни на цукор різко впали

Новости Сельского хозяйстваПочему украинские аграрии не могут нормально работать

Новости Сельского хозяйстваПосевные площади озимых культур под урожай 2014 г. уменьшились на 4,4% - до 8,8 млн га, - Госстат

Новости Сельского хозяйстваУкраина с начала маркетингового года экспортировала 17,6 млн тонн зерновых

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети