Чи варто сподіватися на врожай?

25 апреля 2015
2355 просмотров Голосов: 0 Автор:вася
article8404.jpg

Сніг і похолодання завадили запиленню плодових дерев.

Тільки повсюдно розцвіли абрикоси, персики і вишні — як випав сніг! І навіть приморожувало… Чи не зашкодить це деревам, чи варто сподіватися на врожай?

Чим більш закритою є квітка під час похолодання, тим стійкіше вона перенесе негоду. Крім того, важливий фактор — температура повітря. Вдень сильних морозів немає, а якщо випадає сніг, то він довго триматися не буде і з плодами нічого не трапиться. Найхолодніше вночі буває до -1 градуса морозу, але це температура грунту, тоді як для цвіту дерев важлива температура повітря, — пояснює Олег Китаєв, керівник лабораторії фізіології рослин Інституту садівництва НААН України.Враховуючи це, нічне похолодання не страшно високим старим деревам, так як гілки з квітами у них на висоті не менше 2 м від землі. Під загрозою — молоді і невисокі деревця.

Похолодання, що прийшло зі снігом, накрило цвіт абрикосів (стадія повного цвітіння), персиків і аличі (початок цвітіння), на півдні країни під удар потрапив ще і мигдаль. Всі інші дерева почнуть квітнути пізніше, у них є шанси дати хороший урожай.

Із-за пізніх заморозків ми далеко не завжди маємо урожай плодових дерев. За статистикою, три з десяти років на більшій частині країни не народжують абрикоси, в Мелітополі цей показник збільшується до п'яти років з десяти, а в Криму — до семи з десяти. Наприклад, в 2012-му Україна через весняні морози втратила 70% врожаю персиків і абрикосів.

Цього року ще сподіваємося, тому що дерева мають здатність пристосовуватися, особливо тоді, коли є потреба почати цвітіння раніше. Завдяки цьому абрикоси можуть витримати до 2-3 градусів морозу, навіть яблунька, яка буде цвісти пізніше (в кінці квітня — початку травня), може без втрат перенести температуру до мінус 1,5 градуса.Тому їх урожай не постраждає.

На жаль, причина для тривоги є. Проблема в тому, що весняна погода видалася досить мінливою, а недавно ще й пройшли дощі. Біда в тому, що таких умов не витримують комахи, бджоли ще навіть не з'являлися. А саме від них зараз залежить, чи будуть запиленими плодові дерева, а, отже, чи буде у нас урожай.У цвітних дерев — зав'язі ще немає. Нам вкрай необхідно тепло, щоб бджоли почали запилювать квіти. Сподіваємося, найближчим часом це відбудеться.

Похожие статьи:

Новости Сельского хозяйстваПочему украинские аграрии не могут нормально работать

Новости Сельского хозяйстваУкраина с начала маркетингового года экспортировала 17,6 млн тонн зерновых

Новости Сельского хозяйстваПосевные площади озимых культур под урожай 2014 г. уменьшились на 4,4% - до 8,8 млн га, - Госстат

Новости БизнесаСвітові ціни на цукор різко впали

Новости Сельского хозяйстваРоль банковского капитала в развитии аграрного сектора

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети