Чому наш голос звучить по-різному?

31 мая 2015
10404 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8905.jpg

Безсумнівно, вас неодноразово дивувало те, що ваш голос в житті і на записі звучить зовсім по іншому, як ніби на записі говорить зовсім чужа людина. Таке відбувається з кожним, просто, хтось чує свій голос більш низьким, хтось навпаки, занадто високим, але голоси завжди відрізняються від звичних нам у житті. Тоді як маленькі діти, наприклад, не здатні впізнавати свій голос на записі і зовсім. У такі моменти ви починаєте замислюватися, який же голос є справжнім? Насправді, як стверджують вчені і той і інший голоси справжні, точніше це два різних звучання одного і того ж голосу.

Чому люди по-різному чують свій голос?

Голос починає формуватися в гортані, звідти і виходять звукові вібрації. Частина таких вібрацій поширюється по повітрю, саме цей звук, і чують навколишні люди, саме це ми потім і чуємо на записі. З іншою частиною вібрації справи йдуть трохи інакше. Ця частина звуку потрапляє в наші вуха як би зсередини, минаючи всі м'язи, кістки і рідини в нашій голові. Внутрішнє та середнє вухо, яке мине звукова хвиля, наповнені рідиною й повітрям, що створює певне приглушення тонів. Гортань так само має свої тканинні і рідинні оболонки. Зі шкільного курсу фізики відомо, що звукова хвиля поширюється по різному в рідинах і по повітрю. Тому й відбувається таке спотворення звуку.

Вчені прийшли до висновку, що у кожної, конкретної людини існує два різних голоси, це внутрішній голос, і той, власне, який чути іншим. Вони не можуть, у кожному конкретному випадку, сказати чим же будуть відрізнятися два голоси, але те, що вони будуть різні це науковий факт. У людей, які за родом своєї діяльності, чують свій голос в записі часто, грань різного звучання практично стирається.

Похожие статьи:

Новости Сельского хозяйстваВ Украине действует прозрачный рынок средств защиты растений - Минагрополитики

Новости НаукиТільки 15% випускників мають намір вивчати робітничі спеціальності - Табачник

Новости в миреApple занялась созданием сверхчувствительных iPhone с изогнутым экраном

Новости НаукиУченые сфотографировали «руку Бога»

Новости НаукиАрхеологи нашли гробницу неизвестного фараона Египта

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети