Чому вимерли динозаври?

4 октября 2015
4814 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10509.jpg

Нове дослідження припускає, що удар астероїда або комети, що врізався в землю 66 млн років тому, був таким сильним, що прискорив виверження вулканів в Індії, і в результаті такої подвійної катастрофи і загинули динозаври, а також 70% видів планети. Про це пише The Washington Post з посиланням на результати наукового дослідження, опублікованого в журналі Science.

Висновки вчених є переворотом в уявленнях про причини масового вимирання в кінці крейдяного періоду. Вчені вже давно стверджують, що об'єкт розміром з гору врізався в планету — слід від удару на півострові Юкатан в Мексиці досі видно. Також відомо, що приблизно в той же період в Індії активізувалися вулкани. Однак дослідження базальтових порід показувало, що виверження почалися задовго до удару інопланетного тіла.

Нові ж дані свідчать про те, що астероїд або комета не могли спровокувати виверження, але могли їх в значній мірі посилити. Землетруси, викликані ударом, досягали 11 балів в безпосередній близькості від кратера, 9-бальні відчувалися на всій планеті.

Масове вимирання кінця крейдяного періоду було предметом запеклих дебатів в наукових колах. До 1980 року ні в кого не було переконливої теорії про причини вимирання динозаврів. Однак команда вчених — Луїс і Вальтер — з'ясували, що катастрофа могла бути викликана ударом гігантського інопланетного тіла, а виявлення кратера на Юкатані начебто поставило крапку в цій теорії.

Але й прихильники «вулканічної теорії» не відступили, вважаючи, що саме виверження стали причиною загибелі доісторичних мешканців планети. Нове ж дослідження, цілком імовірно, може примирити два табори вчених.

Похожие статьи:

Новости НаукиВ новогоднюю ночь в небе будет видна комета близ Луны

ОбществоВид північних оленів може вимерти

Образование и наукаВчені дали назву новим кометам

Образование и наукаВ майбутньому не буде чоловіків

Образование и наукаЧому вимерли мамонти?

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети