Дзеркальний всесвіт все таки існує?!

3 мая 2015
3224 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8504.jpg

Чи може існувати дзеркальна версія нашого світу, де все йде назад — і у кожного є своєрідний антипод? Як сильно потрібно зігнути закони фізики у вузол, щоб це сталося? Однією з найбільших загадок в космології є те, чому Всесвіт здебільшого матеріальний, а не антиматеріальний.

Під час Великого Вибуху утворилася майже рівна кількість матерії і антиматерії, а потім вони зникли. Тому ми і спостерігаємо Всесвіт з матерії.

Але чи можуть десь бути зірки з антиречовинами? Чи може десь існувати дзеркальний Всесвіт, який функціонує подібно до нашого звичайного Всесвіту, але в якому все складається з антиматерії? Чи існує в ньому зло? Чи можуть в ньому жити люди, діти і жінки, чи красиві вони? Б'ються ці люди на мечах, чи мають золото і діаманти?

Гаразд, опустимо ці фантазії. Існування антиматерії вперше припустив в 1928 році Поль Дірак, який усвідомив, що одним з наслідків квантової механіки буде існування електронів з позитивним, а не негативним зарядом. Вони були відкриті Карлом Андерсоном всього 4 роки потому і отримали назву «позитрон».

Ці античастинки народжуються в результаті зіткнення високоенергетичних частинок, які відбуваються природним чином у Всесвіті, або неприродним — в наших прискорювачах частинок.

Фізики виявили цілий ряд античастинок. Антипротони, антинейтрони, антиводень, антигелій. Втім, чогось побільше поки немає. Однак велике питання: що було б, якби маятник Всесвіту хитнувся в інший бік? Що було б, якби Всесвіт складався здебільшого з антиречовини? Продовжував б він працювати? Були б у нас зірки, планети, люди?

Коли фізики підміняють матерію антиматерією в своїх рівняннях, вони називають це зарядовим сполученням (С-перетворенням). Але виявилося, що якщо замінити заряди частинок у Всесвіті, він не буде працювати так само, як наш старий добрий Всесвіт.

Щоб вирішити цю проблему, фізики уявили наслідки існування справжнього дзеркального Всесвіту, де всі частинки будуть вести себе як дзеркальні копії самих себе. Все буде навпаки. Заряд, швидкість, принципи дії. Інверсія. Чи буде це працювати?

Знову ж таки, відповідь ні. Майже повинно, але у слабкої ядерної сили, яка управляє ядерним розпадом, є тенденція порушити цю ідею комбінованої парності. У дзеркальному Всесвіті слабка ядерна взаємодія.

У цікавому експерименті, проведеному Джеймсом Кроніном і Велом Фітчем в 1964 році, вчені продемонстрували, що в дзеркальному антиматеріальному Всесвіті наші фізичні закони працювати не будуть. Цей експеримент приніс ученим Нобелівську премію в 1980 році.

Але у фізиків є ще один козир у рукаві. Виявляється, якщо повернути назад час і зробити все з антиречовини, то, поглянувши в дзеркало, ви отримаєте справжню симетрію. Всі фізичні закони будуть працювати, і ви отримаєте всесвіт, який буде виглядати в точності як наш.

Виявляється, ми могли б жити в дзеркальному Всесвіті, якби час ішов назад, а заряд кожної частки був зверненим. І його було б не відрізнити від нашого світу. І якщо так, то де гарантії, що ми живемо не в дзеркальному Всесвіті?

Похожие статьи:

Новости НаукиУченые сфотографировали «руку Бога»

Новости НаукиАрхеологи нашли гробницу неизвестного фараона Египта

Новости Сельского хозяйстваВ Украине действует прозрачный рынок средств защиты растений - Минагрополитики

Новости НаукиТільки 15% випускників мають намір вивчати робітничі спеціальності - Табачник

Новости в миреApple занялась созданием сверхчувствительных iPhone с изогнутым экраном

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети