Фахівці НАСА створюють машину часу

2 июня 2015
2901 просмотр Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8941.jpg

Фахівці НАСА оголосили, що працюють над сенсаційним проектом по створенню… машини часу! Вже проведено низку експериментів, які показують, що стрибки у минуле або майбутнє цілком вірогідні. Причому з комфортом подорожувати в інші епохи стане можливим в найближчі роки. Правда, винахід призначений лише для досліджень космосу.

Проект а-ля фантастика

Принцип роботи пристрою заснований на маніпуляціях зі швидкістю світла. Його передбачається вбудовувати в космічні кораблі, внаслідок чого астронавти зможуть здійснювати короткострокові тимчасові переміщення.

Власне, презентація проекту відбулася ще три роки тому, але тільки зараз експерти НАСА заговорили про його успішність. Цьому сприяв ряд вдалих дослідів з пристроєм у вакуумі. Якщо настільки ж вдалими виявляться випробування і в космосі, то протягом трьох тижнів за допомогою апарата можна буде досліджувати весь космічний простір, запевняють розробники.

Незважаючи на те, що НАСА вважається досить серйозною організацією, агентство займається безліччю футуристичних проектів, які іноді виглядають воістину фантастичними. Здебільшого вони пов'язані із створенням умов для виживання людини на інших планетах, а також розробкою малих космічних супутників.

Так, з 1999 року техаська філія агентства розробляє модель унікального надшвидкісного двигуна VASIMR, завдяки якому політ на Марс займе всього 39 днів. Пристрій являє собою електромагнітний прискорювач із змінним питомим імпульсом. В якості палива використовується плазма.

А як же радіація?

Між тим, сама можливість безпечного перебування за межами земної орбіти ставиться під сумнів. Не відомо, які наслідки викличе вплив космічної радіації. Теоретично вона може пошкодити ДНК і викликати виникнення злоякісних пухлин. До того ж, як показали попередні досліди на гризунах, тривале опромінення призводить до порушення пам'яті і пізнавальних здібностей. Цей ефект проявиться протягом декількох місяців.

За словами професора радіаційної онкології Чарльза Лімолі з медичного факультету Каліфорнійського університету в Ірвайні, навіть відносно невелика доза космічного випромінювання, отримана людиною, здатна викликати у нього численні нервові розлади.

Космонавтів, що працюють на МКС, захищає земна магнітосфера, що відображає заряджені космічні частинки. А американські астронавти, які побували на Місяці, не встигли отримати дуже велику дозу радіації. Для мандрівників ж на Марс ця доза виявиться у багато разів вищою.

Безпечніше сидіти вдома?

Рішення проблеми НАСА бачить в розробці захисних технологій як для людей, так і для технічних систем. Наприклад, астронавтів можуть оснастити спеціальними шоломами з підвищеними захисними функціями, призначеними для виходу у відкритий космос. Також, ймовірно, розроблені і особливі фармацевтичні препарати, здатні захистити тканини організму і, зокрема, головний мозок від опромінення.

Але якщо навіть проблема негативного впливу радіації буде вирішена, то хто може спрогнозувати, як вплинуть на людей «стрибки» у часі? А що якщо і вони будуть мати довгострокові наслідки для здоров'я і психіки, що може проявитися не відразу?

Так що досліди дослідами, а як воно все обернеться в реальності — на цей рахунок ніяке НАСА не зможе дати гарантій… Тому сильно сподіватися на те, що політ на Марс відбудеться хоча б до кінця цього століття, не варто…

Похожие статьи:

Новости НаукиТільки 15% випускників мають намір вивчати робітничі спеціальності - Табачник

Новости Сельского хозяйстваВ Украине действует прозрачный рынок средств защиты растений - Минагрополитики

Новости НаукиУченые сфотографировали «руку Бога»

Новости НаукиАрхеологи нашли гробницу неизвестного фараона Египта

Новости в миреApple занялась созданием сверхчувствительных iPhone с изогнутым экраном

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети