На Марсі знайшли щось неймовірне

15 октября 2015
3252 просмотра Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10619.jpg

Ще в 2012 році марсохід Curiosity виявив на поверхні планети камені, схожі на річкову гальку, яку ми можемо бачити на Землі.

З кожним роком вчені все впевненіше міркують про річки і озера, які колись покривали Червону планету. Тепер стали відомі деякі подробиці про марсіанську річкову гальку.

Про існування гальки на Марсі вперше заявили в 2012 році: саме тоді марсохід Curiosity виявив на поверхні планети камені, схожі на річкову гальку, яку ми можемо бачити на Землі. Були знайдені як загострені, так і гладкі камені, деякі з них мали майже круглу форму. Зараз вчені вважають, що ще три мільярди років тому на Марсі існували річки, які могли переносити камені на пару десятків кілометрів.

За словами Дугласа Джерольмака (Дуглас Jerolmack) з Пенсільванського університету, навіть у наш час вчені знають недостатньо про механізми утворення гальки. Тому фахівці відправилися вивчати гірську річку в Пуерто-Ріко. Вони пройшли її повністю, попутно займаючись дослідженням форми і розмірів гальки. Все це дозволило зрозуміти, як далеко вода може перенести той чи інший камінь.

Потім, використовуючи отримані дані, дослідники проаналізували фото з Марса. Вчені також створили особливу модель, яка передбачає аналіз зміни форми і маси каменю (у порівнянні з його «первісним» станом). Як виявилося, ті камені, які виявив Curiosity, втратили приблизно 20% від загального обсягу за час своєї «подорожі». Вони подолали вельми значну відстань, яка може досягати 50 км.

Головний висновок можна сформулювати так: колись на Марсі текли бурхливі ріки. Тим часом всі ці висновки не остаточні і будуть доповнюватися в міру нових експериментів. Більш детально про дослідження можна прочитати у виданні Nature Communications.

Однією з головних сенсацій останніх років, пов'язаних з Марсом, стало виявлення на його поверхні води в рідкому стані. Про це нещодавно заявили експерти космічного відомства США. Мова йде про темних смугах дуже солоної води, що мають ширину кілька метрів. Точніше, перед нами навіть не вода з сіллю, а, скоріше, сіль з водою: гідратований мінерал, який містить рідину.

Похожие статьи:

Новости в миреМинский программист готовится к полету на Марс (Видео)

Образование и наукаСтали доступними фотографії Землі з Марса

ПроисшествияОбщественное движение ``За честные выборы`` сообщает о нарушениях в Дарнице, а районный телеканал ``Марс`` раздает деньги за информацию о подкупе избирателей

Бизнес-технологииУченые будут искать жизнь под поверхностью Марса

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk