На Венері існує життя?

27 июня 2015
4187 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9367.jpg

Нове наукове дослідження вказує на те, що вулкани планети Венера досі активні. Космічний апарат Venus Express Європейського космічного агентства в ході спостереження за планетою зазначив в деяких точках температурні зміни в кілька сотень градусів за Фаренгейтом. Розмір цих областей варіюється від одного до двохсот квадратних кілометрів. Більш ретельне спостереження за цими регіонами показало, що температурні відмінності, найімовірніше, можуть бути пов'язані з розжареною лавою, яка біжить по поверхні планети.


Вчені відзначають, що області з температурними аномаліями були виявлені в молодій рифтовій зоні під назвою Ganiki Chasma. Цей регіон раніше досліджувався радянським космічним апаратом в 1980-х, а також у рамках космічної місії «Магеллан» аерокосмічного агентства NASA в 1990-х роках.

Експерти вважають, що рифти Ganiki Chasma, найімовірніше, були утворені в момент, коли на кору поверхні планети чинився сильний внутрішній тиск, в результаті якого на поверхню виривалася розпечена магма. Той же самий процес можна спостерігати і на Землі.

«Ми володіємо достатнім обсягом доказів, які вказують на те, що Венера є вулканічно активною планетою і там існує життя. Ця активність під поверхнею планети відбувається і зараз», — говорить співавтор дослідження і геолог Браунівського університету Джеймс Хед.

«Це відкриття для нас дуже корисне, оскільки завдяки йому ми зможемо краще розібратися в еволюції планет. Таких, як наша власна».


Науковим дослідженням керували співробітники німецького Інституту Макса Планка Євген Шалигін і Войцех Маркевич. Результати цього дослідження були опубліковані в авторитетному науковому журналі Geophysical Research Letters.

Питання рифтової області Ganiki Chasma обговорювалося на заході Lunar and Planetary Science Conference в минулому році. На той момент презентація проводилася Олександром Басилевським (одним із співавторів нового дослідження), який розповів про те, що на поверхні Венери є як мінімум чотири гарячих області, де температура піднімається набагато вище 427 градусів Цельсія, що дорівнює приблизно середній температурі поверхні планети.

На орбіті Венери космічний апарат Venus Express провів 8 років. У минулому грудні в апарата закінчилося паливо, він зійшов з орбіти і згорів в атмосфері планети. Перед своїм згоранням зонд провів кілька небезпечних «пірнань» в атмосферу планети, для того щоб зібрати побільше інформації про її склад. Одним з питань, яке в рамках таких екстремальних маневрів хотіли з'ясувати вчені, був збір даних, які могли б стати в нагоді при можливій реалізації проекту будівництва космічних апаратів для посадки на поверхню Венери.

Похожие статьи:

Новости в миреМинский программист готовится к полету на Марс (Видео)

Образование и наукаЧто мы знаем о космосе и космонавтах

Новости в миретрансляцию с МКС запустили онлайн

Новости НаукиВ Луну врезался метеорит, размером в автомобиль

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети