На землі закінчується питна вода

22 июня 2015
5191 просмотр Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9274.jpg

Дослідження, проведене NASA спільно з Каліфорнійським університетом, показало, що запаси води в підземних водоносних шарах планети стрімко скорочуються. З 37 найбільших підземних резервуарів вичерпуються 13. При цьому невідомо, на скільки їх вистачить.

Вивчивши дані про стан підземних природних резервуарів за період з 2003 р. по 2013 р., вчені NASA і Каліфорнійського університету прийшли до невтішних висновків. Супутники проекту GRACE збирали дані про земне тяжіння, сила якої залежить в тому числі і від об'єму води під поверхнею планети. Виявилося, що в гравітаційному полі відбулися зміни, пов'язані з виснаженням резервуарів.

Причому найбільше підземних запасів втратили найбільш густонаселені і, одночасно, бідні частини нашої планети: виснажилися резервуари під Індією, Пакистаном і Північною Африкою. Ситуація ускладнюється тим, що в цих регіонах вкрай мало альтернатив підземним джерелам води.

Небезпечніша всього ситуація з арабським водоносним шаром, резервуари якого забезпечують питною водою понад 60 млн осіб. Запаси води там практично не заповнюються.

У NASA таку ситуацію називають вельми критичною, адже близько 35% використовуваної нами води надходить із підземних джерел. «Значна частина населення Землі споживає воду з підземних шарів у великих масштабах і навіть не підозрює, що підземні резервуари можуть вичерпатися», — попереджають дослідники.

«Враховуючи, з якою швидкістю ми споживаємо воду з підземних резервуарів, виникає необхідність у глобальному вивченні того обсягу, який залишився», — прокоментував Джей Фамільєтті, один з провідних дослідників у проекті.

Його побоювання розділяє колега Олександра Річлі. «Насправді, ми не знаємо, який обсяг води міститься в кожному з підземних сховищ. Згідно з різними оцінками, цього обсягу може вистачить на кілька десятиліть, а може і на тисячу років. Зараз, коли ми живемо в умовах нестачі води, ми більше не можемо миритися з настільки неконкретними оцінками, особливо в зв'язку з тим, що підземні сховища вичерпуються настільки швидко», — зазначила вона.

Похожие статьи:

Новости в миреРосія вилучатиме землі в Криму за прискореною процедурою

Новости Сельского хозяйстваКитай оккупирует украинские земли

Новости КиеваФутболисту Шевченко выделили участок 0,5 га на Прорезной

Новости Сельского хозяйстваВлияние сельского хозяйства на окружающую среду

Образование и наукаСтали доступними фотографії Землі з Марса

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети