Рівень води в Світовому океані може піднятись на 7 метрів

13 июня 2015
2594 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9125.jpg

Протягом усього 2014 року учені, що працюють в різних областях наук, спростовували усталені уявлення, розвіювали міфи і переписували цілі сторінки історії науки. І в цьому немає нічого незвичайного або страшного. Це закономірно, адже пізнання — це не застигла догма, а живий процес. Можливо, що і сьогоднішні відкриття будуть коли-небудь теж переглянуті. А поки що…

Льодовий щит Гренландії і зміна клімату

При дослідженні кернів донних відкладів з районів, розташованих навколо Гренландії, вчені в 2014 році встановили, що повна втрата Гренландського крижаного щита може підняти рівень води в Світовому океані на 7 метрів. Танення відбувається в низько розташованих і схильних до впливу океану льодовиках на західному узбережжі Гренландії, прилеглих до затоки Баффіна. При уточненні картини танення льодового щита Гренландії залучалися знімки, зроблені космічними супутниками НАСА. Досі розрахунки фахівців спиралися на дані 4 глетчерів. Тепер виявилося, що цього явно недостатньо, щоб вірно оцінити наслідки зміни клімату на планеті.

Невеликі острови як оберіг від цунамі

Після землетрусу в Індійському океані, що стався в грудні 2004 року, який викликав сильне цунамі на індонезійському острові Суматра, фахівці вивчили, що невеликі острови і маленькі острівці ослаблюють руйнівну силу морської стихії. Завжди вважалося, що більш дрібні острова захищають Суматру від руйнівних хвиль. Цю гіпотезу перевіряли на двохстах математичних моделях. У ході експериментів враховувалися різноманітні види узбережжя, глибина води, відстань між островом і узбережжям. Висновок виявився невтішним: наявність маленьких островів не тільки не зменшує шкоду, навпаки, кінетична енергія цунамі зростала на 70 відсотків. Французькі експерти з Центру прикладної математики спростували існуючу перш думку і зробили висновок, що невеликі острови не тільки не є бар'єрами для цунамі, але, навпаки, підсилюють руйнівну силу цунамі.

Необґрунтований страх перед загальним наркозом

Деякі пацієнти панічно бояться не стільки саму операцію, скільки загального наркозу або несподівано прийти в себе посеред оперативного втручання. Любителі статистики відтепер зможуть спокійніше лягати під ніж хірурга. Досі вважалося, що передчасно прокидається від загального наркозу один з 600 пацієнтів. Проаналізувавши понад 3 млн операцій, британські медики прийшли до висновку, що лише один із 19 000 пацієнтів відчуває під час операції «небажане неспання». У більшості випадків пацієнти прокидалися до або після оперативного втручання лише на короткий термін. Особливо це властиво жінкам, які народжують за допомогою кесаревого розтину, пацієнтам з надзвичайно надмірною вагою або дітям.

Юні вулкани на Місяці

Не так давно вчені вважали, що вулканічна активність на Місяці закінчилася близько мільярда років тому. Завдяки знімкам з великою роздільною здатністю, зроблених Місячним орбітальним зондом, або Lunar Reconnaissance Orbiter — автоматичної міжпланетною станцією NASA, вулкани на Місяці вивергались менше 100 мільйонів років тому. На Землі тоді був крейдяний період — царство динозаврів. Це вже не просто нова сторінка історії супутника нашої планети, це зовсім інша сторінка, а колишні уявлення підлягають цілковитому перегляду. Вчені висловлюють припущення, що всередині Місяця збереглося гаряче ядро, яке ще продовжує виробляти тепло. Вивчивши проби місячного грунту, які доставлять на Землю апарати нових космічних місій, дослідники зможуть краще зрозуміти і описати історію Місяця.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаНаркоз безпечний для дітей

Образование и наукаВчені: Сонячна буря може знищити США

Продукты питанияЯк зміна клімату вплине на врожайність?

Здоровье и медицинаВчені створили вакцину проти наркотиків

ОбществоГлобальне потепління вже почалось

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети