В Україні потрібно відмінити ЗНО

18 мая 2015
6990 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8680.jpg

Багатостраждальне ЗНО.

Здача ЗНО з української мови стала справжньою катастрофою, як визнали і організатори, і учасники.

Значить… справа не зовсім в ЗНО.

У суперечках про ЗНО трошки випустили з виду, навіщо взагалі існує освіта. А освіта існує для того, щоб випускнику бути компетентним, умілим, ерудованим, і щоб відповідати вимогам Інформаційної епохи.

Схоже, що наступного разу країна витратить ще більше зусиль і грошей на удосконалення ЗНО, щоб ще крутіше поліпшити результати безглуздого тестування.

Тут треба згадати, з якою метою у нас взагалі так несамовито було введено це незалежне тестування? Мета була важлива: протидіяти корупції, щоб у всіх випускників країни, хоч з якого села, були однакові шанси при вступі до вузу.

Без хабарів, блатів, підкупів і шахрайства.

Мета, звичайно, благородна. Але, по-перше, це не функція системи освіти — боротися з корупцією. Інакше — навіщо потрібні всі наші прокуратури, міліція і Антікорбюро?

А по-друге… це невелика доблесть — отримати рівний доступ до однаково низькоякісної вищої освіти, отримавши не дуже хорошу середню. Розрив між тим, чого навчають і що потрібно в реальному житті — величезна.

Тому тестувати слід було б не те, наскільки добре діти одноразово вивчають напам'ять (часто з допомогою репетиторів) застарілі архаїчні знання, з якими ні до вузу нормально не вступиш, ні навіть на роботу не візьмуть.

Раз вже пішла така хвиля на реформи, то саме час кардинально змінити всі 5 елементів системи освіти: контент, технології, кадри вчителів, моніторинг знань і кінцеві результати. Тим більше, що все це вже є.

Інакше, будемо, як і 300 років тому, оцінювати знання дітей… з того, з якого кінця розбивати яйця: з тупого або з гострого. І нехай хтось із випускників спробує не вгадати правильну відповідь на такому ЗНО!

Так що доведеться якось реконструювати суть освіти, а не тільки бали.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети