В українських ВНЗ зменшили кількість бюджетних місць на 12.65%

25 июля 2015
2312 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9809.jpg

Останні два тижні в холах вузів — шумно і багатолюдно. Тисячі абітурієнтів з усієї країни подають документи на вступ. На 24 липня приймальні комісії взяли понад 1,519 млн заяв від 400 з хвостиком тисяч хлопців. Правда, ще пару років тому їх було набагато більше. Дається взнаки демографічна криза родом з кінця 90-х — у країні мало дітей 16-17 років. У Міністерстві освіти запевняють — через 2-3 роки кількість абітурієнтів збільшиться.

— Через демографічну кризу скоротився і відсоток бюджетних місць — приблизно на 12,65%, — заявив міністр освіти Сергій Квіт на одному з брифінгів, присвяченому вступної кампанії. — Виросло держзамовлення для військових, для МВС, для медиків, інші трохи зменшилися.

Говорячи про "інші", Квіт мав на увазі гуманітарні спеціальності. Наприклад, у Київському національному університеті ім. Шевченка — лідері цього року за кількістю абітурієнтів, в порівнянні з минулим роком кількість бюджетних місць зменшилася майже на 250 позицій.

— Днями Міносвіти переглянуло бюджетне питання і додало ще 3000 місць держзамовлення по всій країні, нам теж кілька дісталося, — говорить проректор КНУ ім. Шевченка Володимир Бугров. — Взагалі останнім часом держзамовлення розподіляють правильно — за якістю і профілем ВНЗ. Якщо технічний університет вирішив готувати журналістів або соціологів, рівень навчання явно буде слабким. Навіщо їм тоді бюджетні місця?

Цікавий факт: цього року зросла популярність західноукраїнських вузів. А Львівський університет імені Франка — у трійці лідерів за кількістю поданих документів. Справа в ціні питання — якщо рік навчання, наприклад, «Правознавство» у Львові обійдеться у 18 тисяч, то в Києві — 35 тисяч.

Нагадаємо, що вступна кампанія цього року триває до 31 липня включно. А ось подача документів на спеціальності з творчим конкурсом (журналісти, театрали) — вже закінчена.

Похожие статьи:

Образование и наукаВ Україні стартувало ЗНО

Образование и наукаНа кого поступають наші абітурієнти?

Туризм и путешествия5 прекрасних місць у Європі, які треба відвідати

Образование и наукаСтипендії можуть відмінити

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети