Вчені: Сонячна буря може знищити США

17 апреля 2015
4810 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8319.jpg

Звичному життю американців може настати кінець, причому всього за один день, пише The Economic Collapse. І для цього навіть не потрібно розв'язувати ядерну війну. Щоб поставити США на коліна, будь-якому терористу досить буде влаштувати у верхніх шарах атмосфери пару вибухів — і електромагнітні імпульси спалять електроніку по всій території від узбережжя до узбережжя.

Звичайно, таке може вийти і без терористичних атак. Вчені говорять, що діям масштабних сонячних бурей наша планета піддавалася і раніше, та й в майбутньому вони неминучі. Одним з яскравих прикладів того, що може трапитися, став спалах Каррінгтона — найпотужніша за всю історію спостережень геомагнітна буря.

Якщо подібне станеться сьогодні, життя в Америці стане таким ж, як у 1800-ті, а економічний збиток складе трильйони доларів. Це одна з найбільших потенційних загроз для американської нації, і Барак Обама нічого не зробив для того, щоб підготувати до цього громадян своєї країни.

Технологія, необхідна для здійснення електромагнітної диверсії, в останні роки стала більш доступною. Навіть країни-ізгої, як Північна Корея та Іран, або вже мають, або матимуть у найближчому майбутньому можливість заподіяти Америці шкоду саме таким способом.

Основні інгредієнти цієї «страви» — балістичні ракети, такі як «Скад» або Р-17, які можна запустити з судна, що знаходиться біля американських берегів; ракети-носії, здатні вразити супутники на низькій навколоземній орбіті; проста мініатюрна ядерна зброю, яка може генерувати гамма-промені і вогнян кулі.

У випадку «успіху» атака за допомогою електромагнітного імпульсу (ЕМІ) обернеться катастрофою. Комісія з ЕМІ зазначає, що велика частина населення в кінцевому підсумку загине. На що буде схожа «успішна» атака? За оцінками комісії, через рік після неї до 90 відсотків населення США зможе загинути від голоду, хвороб і розпаду суспільства.

У 2009 році комісія з стратегічної позиції США, співголовами якої були екс-міністри оборони Вільям Перрі та Джеймс Шлезінгер, погодилася з висновками комісії з ЕМІ і закликали уряд негайно вжити заходів щодо захисту електромереж. Дослідження, проведені Національною академією наук, міністерством енергетики, федеральною комісією з регулювання енергетики та Національною радою з розвідки прийшли до аналогічних висновків.

Що цікаво, іранські військові вже обговорювали подібний сценарій. Виконавчий директор Цільової групи з національної безпеки Пітер Вінсент Прай у своїй колонці в ізраїльському онлайн-виданні Aruz Sheva бив через це на сполох: "Іранські військові документи описують такий сценарій, в тому числі, і недавно перекладений посібник, просуває ідею ЕМІ-атаки проти Сполучених Штатів. Іранові вистачить кількох ядерних ракет, щоб поставити під загрозу існування самої сучасності і стати похоронним дзвоном для західних принципів міжнародного права, гуманізму і свободи ".

Звичайно, побачити падіння США мріють не тільки іранці. А між тим американська енергосистема куди більш вразлива, ніж може уявити собі більшість американців. Якщо знищити дев'ять підстанцій та підприємство, що виробляє трансформатори то через півтора року вся енергомережа США впаде ".

У вас в голові вже складається цей пазл? Все життя американців залежить від електрики. Прибери його — і все суспільство зміниться буквально відразу. «Успішна» ЕМІ-атака стане справжнім кошмаром для цілої нації. Ось що сказав член Палати представників Скотт Перрі щодо потенційної атаки в минулому році: «Наслідки такого нападу можуть бути катастрофічними. Вся електроніка, електросистеми та інформаційні системи перестануть працювати. Це відіб'ється і на взаємопов'язаних інфраструктурах, таких як вода, газ та телекомунікаціях. Хоча ми і розуміємо що це екстремальний варіант, ми завжди повинні бути напоготові на випадок, якщо країни-ізгої вирішать використовувати цю технологію ».

У двох словах: все раптом перестане працювати, а те, що американці вважають самим собою зрозумілим, просто зникне. Ось лише деякі з наслідків ЕМІ-атаки:


— В будинках не буде опалення;


— У більшості домоволодінь буде відключено водопостачання;


— Інтернет, комп'ютер, телевізор, радіо та телефони перестануть працювати;


— Банкомати не будуть видавати гроші, а кредитні та дебетові картки не працюватимуть;


— Банківський сектор перестане існувати;


— На більшості АЗС можна буде заправитися;


— Більшість людей не зможуть працювати без електрики, і ринок зайнятості завалиться;


— Сфера торгівлі перестане розвиватися;


— Госпіталі і лікарні не зможуть нормально функціонувати.

І все це може статися навіть без зусиль терористів — сонячна буря може надати рівно такий же ефект. Експерти NASA говорять, що ймовірність того, що така буря вдарить по Америці в найближчі десять років, становить 12 відсотків. Економічний збиток у випадку розвитку саме такого сценарію може перевищити два трильйони доларів — це в 20 разів більше збитку, нанесеного ураганом «Катріна».

Складно уявити собі, яким буде життя без електрики. Американці настільки сильно залежать від технологій, що більшість з них просто не знає, як без них жити. ЕМІ-атака стане одним з найшвидших способів вивести Америку з ладу і покінчити з пануванням США у справах миру.

Відмовитися від прийняття заходів по захисту американських енергосистем нерозумно. Але це саме той вибір, який зробив Барак Обама і його попередники. До теперішнього моменту удача була на боці американців. Але коли-небудь вона може відвернутися від США.

Похожие статьи:

Новости в миреУ США під час шкільних змагань з баскетболу пролунали постріли

Новости БизнесаНафта на світових ринках подорожчала

Новости ПолитикиГосдеп США: российские войска не отходят от границы с Украиной

Новости БизнесаФ'ючерси на дорогоцінні метали коригуються

Новости ОбществаСША ввели санкции против главы МВД Украины

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети