Вчені знайшли справжнього Бетмена

20 июня 2015
3762 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9253.jpg

На південному острові Нової Зеландії знайдені останки величезного кажана, який ходив по землі на ногах. Не дивно, що вчені назвали знахідку справжнім Бетменом.

Палеонтологи знайшли скам'янілі останки нових видів рукокрилих, які жили 16 млн років тому і були як мінімум в 3 рази більші за сучасних кажанів, і при цьому ходили на задніх лапах. Знахідка була зроблена біля Центрального Отаго, який раніше був величезною доісторичною водоймою – озером Манухерикія. На початку епохи міоцену там був великий субтропічний ліс.

Офіційно новий вид назвали Mystacina miocenalis, віднісши його до ще існуючим нині в Новій Зеландії кажанам Mystacina tuberculata. Зуби у них мають схожу форму, та й харчувалися стародавні «бетмени» зазвичай: нектаром, пилком, фруктами, комахами і павуками.

Скам'янілі останки зубів Бетмена

Але знайдені кістки були як мінімум в три рази важчі за звичайні. А будова нижніх кінцівок наводить на думку, що вони використовувалися для повноцінної ходьби. Надзвичайно великий розмір кажана підказує, що він менше літав і частіше піднімав більш важкий видобуток з землі.

«Наше відкриття вперше показує, що кажани Mystacina живуть у Новій Зеландії понад 16 млн років при приблизно однаковому місцеперебуванню – рослинах і джерелах їжі», — коментує автор дослідження, австралійський палеонтолог Сюзанна Хенд.

В Новій Зеландії з місцевих наземних ссавців всього три види кажанів, два з яких належать роду Mystacina. Це норні летючі миші, які шукають корм на землі під листям або снігом. Здатні вони полювати і в повітрі. До теперішнього відкриття було відомо про існування кажанів на острові лише 17500 років тому. Але тепер вчені переглядають історію цих тварин в Австралії, адже знахідці 16 млн років.

«Це допоможе нам зрозуміти, які тоді були природні умови, які допомогли кажанам тут оселитися, — пояснює професор. – Крім того, самі миші є важливими запилювачами, які підтримують здоров'я лісу».

Похожие статьи:

Новости НаукиУ Новій Зеландії тестують першу в світі систему бездротової передачі енергії

Образование и наукаВчені: Сонячна буря може знищити США

Здоровье и медицинаВчені створили вакцину проти наркотиків

IT-ТехнологииБензин можна виготовляти із пива

Здоровье и медицинаВчені навчилися передбачати рак за 13 років до початку захворювання

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети