Випускниці з Івано-Франківська домоглись підвищення оцінки із ЗНО

9 июня 2015
4364 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9068.jpg

Екзаменаторам не сподобалися твори

Випускниці гімназії в Калуші Івано-Франківської області 17-річні Уляна Кишенюк і Ярина Смирнова – одні з найкращих учениць школи. Остання отримала срібну медаль за досягнення у навчанні, Уляна закінчила гімназію з оцінками на рівні золотих медалістів. Але, як буває в талановитих класах, на всіх нагород не вистачило. Крім того, в Уляни позаду клас вокалу музичної школи, дівчинка співає у власній групі — їх відео в Інтернеті збирає десятки тисяч переглядів. Ярина – пише вірші, незабаром вийде її перша збірка поезії. Загалом, таким здібним учням позаздрить будь-яка школа.

Навчанню в останній рік дівчата приділяли особливу увагу – обидві мріють вступити у Львівський національний університет. Тому ще з початку року почали займатися з репетиторами з усіх предметів, в тому числі, і з української мови.

Перед тестами особливо не переживали – тверезо оцінювали себе і розраховували на високі бали. Яке ж було їх здивування, коли школярки побачили свої результати: Уляна отримала 184,5 бала, а знання Ярини оцінили в 180,5. Обом знизили оцінку за творче завдання – твір.

— Я не розраховувала на 200 балів, але хоча б на 195, — каже Уляна. – Ось ці бали я повинна була отримати, якщо б не твір. Таке враження, що його перевіряв вчитель математики! Перше, що я почала робити, коли побачила результат, це плакати. Ну, така вже я є. Потім взяла себе в руки, зрозуміла, що мені понизили оцінку на 9 балів (я отримала 11 з 20) ні за що, і вирішила боротися за найвищу оцінку.

Таке ж рішення ухвалили ще декільком однокласникам Уляни, в тому числі, і юній поетесі Ярині Смирновій. Дівчинка також шокована оцінкою за твір, при тому, що у неї – море нагород на всеукраїнських літературних конкурсах. Педагоги підтримали школярів і взяли їх тексти творів з Києва для власної перевірки.

— Ми просто відмовлялися в це повірити – як таке можливо? – говорить класний керівник 11-А Калуської гімназії Анна Феленчак. – Це одні з кращих наших учениць – творчі, креативні, кмітливі. Діти, які писали за шаблоном – отримали бал вище. Дві вчительки української мови сіли перечитувати їх твори. Написано ідеально – ні стилістичних, лексичних помилок, структурований текст, аргументований, з прикладами з літератури, і з власного досвіду.

Твір юної поетеси і майбутнього журналіста Ярини оцінили… в 11 балів з 20.

Однокласникам не пощастило – залишили першу оцінку

Ярині і Уляні пощастило – після перегляду їх твір оцінили на шість балів вище, так що в підсумку випускниці отримали за ЗНО з української мови заслужені 190 і 186 балів.

Правда, школярки ризикували – оцінку-то комісія могла і знизити!

— Така ймовірність дійсно була, але я подумала – ну, куди? – розповідає Уляна Кишенюк. – Вирішила їхати в Київ, щоб особисто бути присутньою при перегляді. Перед цим доля піднесла ще один неприємний сюрприз – в моєму особистому кабінеті на сторінці ЗНО, який я регулярно перевіряла, цієї інформації не було, і я виявила свою кандидатуру в списках на головному сайті за годину до опівночі напередодні перегляду результатів! Вже в годину ночі разом з батьками виїхала в Київ – це наша плата за мої додаткові бали, адже на поїзді вийшло б набагато дешевше.

— Ще одній дівчинці з паралельного класу, Наді Гук, також підвищили оцінку на сім балів, — зазначає вчитель української мови і літератури Ганна Феленчак. – Всі діти добре підготовлені, творчі – їх не можна затискати в рамки. Мене здивував цей результат, так як я добре знаю здібності моїх учнів. І вони все-таки довели, що гідні кращої оцінки.

Тепер школярки задоволені своїм результатом, адже при вступі роль грають навіть пів-бала, не кажучи вже про шість!

Ярина планує вступати на журналістику, а от Уляна поки не хоче озвучувати обраний факультет.

— Поки я боюся навіть мріяти про ЛНУ, так як всі інші тести — попереду, — зітхає Уляна. – Раптом здам погано і опинюся десь у Дрогобичі. Потім за результатами подивлюся, на який факультет у мене більше шансів потрапити.

Зараз дівчатка готуються до інших тестів, і, в разі чого, готові знову боротися за справедливість.

Похожие статьи:

Образование и наукаНові правила ЗНО

Образование и наукаЧим особливе ЗНО-2015?

Образование и наукаЗНО-2016 може не відбутись

Образование и наукаВ Україні стартувало ЗНО

Образование и наукаВ Україні потрібно відмінити ЗНО

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети