ЗНО з мови не здасть 1/4 українських абітурієнтів

9 апреля 2015
4006 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8203.jpg

Правда, поки — тренувалися за результатами пробного тестування. Як повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти, 80 фахівців з Києва, Одеси, Харкова, Львова, Дніпропетровська, Херсона, Вінниці, Івано-Франківська та Слов'янська визначали так званий пороговий бал, тобто межу, нижче якої знання учасників ЗНО навіть не оцінюються. По більшості предметів робота ще триває, а ось з українською мовою визначилися — 35 балів. Ті, хто не набрав їх — не здали тест. І таких на пробному тестуванні (враховували лише тих, хто надіслав результати в УЦОЯО) — кожен дев'ятий, тобто 10,9%.

На думку керівника УЦОЯО Ігоря Лікарчука, намагатися спрогнозувати результати справжнього ЗНО на підставі цих даних немає сенсу. Такий прогноз не буде коректним: хоча завдання схожі, але рівень знань учасників ЗНО, які прийдуть 24 квітня, може значно відрізнятися від рівня знань тих, хто проходив пробне тестування.

Можна припустити, що ті, хто оплатили «тренування», більш мотивовані, а значить, і підготовлені краще, ніж інші. А експерти визначають поріг як «середню температуру в палаті» — орієнтуючись на знання середньостатистичного школяра і власне бачення важких і елементарних завдань у тесті.

Однак 11-класники та їхні батьки щосили будують невтішні прогнози. У соцмережах підраховують, що чверть студентів помиляються в першому ж тесті. Раніше поріг сприймали як відсів для найвідсталіших. Але не пройшли ті, хто дав 23 помилкових відповіді з 58 завдань базового рівня тесту. На думку освітнього консультанта Жанни Антосюк, важлива частина формули, за якою підраховується пороговий бал, — які відповіді експерти визнають «обов'язковою програмою». І судячи з усього, вони налаштовані серйозно.

Цей обов'язок переклали на навчальні заклади, згідно з новим законом про вищу освіту. Причому освітнє відомство зобов'язало збирати зі студентів не більше 34 гривень за документ (торік це коштувало 79 грн.).

— Звичайно, рада будь-якій можливості заощадити, — каже студентка МАУП Алевтина Ягольник. — Але побоююсь, що в підсумку нам видадуть ненадійні папірці. Оплатять? Чи за такі гроші і при нинішньому подорожчанні вузи мають достатній ступінь захисту дипломів? А ще страшніше, що доведеться чекати документ після випуску, адже про нововведення нагадали тільки зараз.

Похожие статьи:

Образование и наукаПора поступати! Чого бояться абітурієнти-2015?

Теги: #освіта
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети