​2015 рік стане найспекотнішим за всю історію метеоспостережень

21 сентября 2015
2738 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10352.jpg

2015 рік стане найспекотнішим за всю історію метеоспостережень

2015 рік може стати найспекотнішим за всю історію метеоспостережень. З такою заявою виступили фахівці американського агенства НАСА, а також кліматологи Британії.

До цього рекордсменом був 2014 рік, але нинішній його, схоже, випередить. Особливо аномальна спека мучила Європу і Близький Схід, де жертвами стали десятки людей. Починаючи з 1880 року, коли вчені почали стежити за кліматом, середня температура на планеті зросла на 0,8 градуса. Причина, на думку фахівців, полягає в зростанні викидів вуглекислого газу.

Вчені звертають увагу, що саме на ці роки припадає і швидке зростання середньорічної температури на Землі. А Останні 9 з 10 найбільш спекотних років спостерігаються якраз в нашому тисячолітті. Тобто вина людини за глобальне потепління очевидна. За 135 років концентрація парникових газів в атмосфері збільшилася вдвічі.

Аномально спекотним, за прогнозами вчених, буде і 2016 рік. Можливо, він перевершить нинішній і поставить новий рекорд. Свою лепту внесе феномен Ель Ніньо-. Мова йде про аномальному підвищенні температури в екваторіальній частині Тихого океану, яке має великий вплив на формування світового клімату. Ель-Ніньо спостерігається кожні п'ять років, переносить опади у посушливі райони планети і засуху у вологі. У найближчі роки цей феномен знизить температури в Європі, зате весь інший світ буде потерпати від спеки.

Своєрідним лакмусовим папірцем для клімату сьогодні є льоди Арктики. Вже четвертий рік вони влітку ставлять рекорди танення. Площі льоду приблизно на два мільйони квадратних кілометрів менше традиційних значень. Не став винятком і нинішній рік. Правда, він не випередив 2012 рік, коли розмір крижаної шапки зменшився відразу на 3,41 мільйона квадратних кілометри. Є й інший привід для занепокоєння. Скорочується не тільки площа тонкого «сезонного» льоду, але й багаторічного. І тут вчені бачать «температурну» руку Ель-Ніньо ". Правда, поки вони не готові дати однозначний висновок. Цей зв'язок ще належить вивчити.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМВС перейшло на бік народу

Новости Политики​На Турчинова подали до суду за бездіяльність

РелизыЗаява ​громадської спілки «Національна Асамблея України» (НАУ)

Новости Украины​Ахметов виступив проти ДНР і пообіцяв страйки (ВІДЕО)

Новости УкраиныЗАЯВА Прес-служби Апарату Верховної Ради України

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети