"Газпром" розвалюється

9 мая 2015
1913 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8568.jpg

Прибуток російського газового монополіста і одного з головних «годувальників» російської казни «Газпрому» протягом двох перших місяців 2015 року впав на 70% (це — більш ніж у 3 рази). Причиною чого стали різке скорочення експорту газу і падіння цін на нього.

Зокрема, в митній службі повідомили про падіння доходу «Газпрому» від експорту газу протягом січня-лютого до 7,4 млрд доларів.

Фізичний же експорт газу скоротився з 37,4 мільярда кубів, як було в січні-лютому 2014 року, до 27,5 мільярда в нинішньому році. З цього обсягу 18,7 млрд кубів російського газу було експортовано за межі країн СНД і 8,8 — в межах співдружності.

У Федеральній митній службі Росії також зазначили, що з січня минулого року середня ціна газу впала з 334 доларів за тисячу кубів до 269.

Я додам до цього, що надалі ситуація для «Газпрому» лише погіршиться. Оскільки ціни на газ значно впали у другому кварталі поточного року, і їх зниження неодмінно продовжиться у третьому кварталі, а також, швидше за все, в четвертому кварталі і в першому кварталі 2016 року.

Справа в тому, що «Газпром» експортує газ до країн Європи, включаючи Україну, на основі договорів, ціна на газ в яких прив'язана до ціни нафтопродуктів за 9 попередніх місяців. Ціна ж на нафту в другій половині минулого року, як відомо, обвалилася в два рази в порівнянні з літньою і, дай бог, падіння продовжиться в нинішньому році.

Нагадаю, як стало відомо на початку квітня, ціна на російський газ для України в другому кварталі поточного року знизилася до 248 дол. за тисячу кубометрів у порівнянні з 329 дол. у першому кварталі.

А в третьому кварталі 2015 року з зазначеної вище причини ціна на російський газ впаде, імовірно, ще на 20-30 доларів порівняно з теперішньою.

До речі, в зв'язку з падінням цін на російський газ і продовженням їх зниження в майбутньому представляється надмірно завищеною та «вовча» ціна, яка встановлена владою для українців з квітня поточного року. Зараз три фракції з парламентської коаліції активно домагаються виправлення цієї несправедливості.

Похожие статьи:

Новости Украины«Нафтогаз» віддасть борги «Газпрому» протягом декількох місяців

Новости УкраиныУкраїна збільшила імпорт російського газу

Новости Экономики​Постачання газу на Україну з червня переводиться на передоплату

Происшествия​Костянтин Ернст намагався застрілитися після розмови з Путіним

Новости Сельского хозяйстваГазовое соглашение со Словакией подпишут до конца 2013 года

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети