Ємен остаточно розвалюється на частини

29 апреля 2015
4042 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8449.jpg

Згідно з доповіддю експертів ООН, в Ємені знаходиться від 40 до 60 млн одиниць зброї. Цього більш ніж достатньо для 26-мільйонного населення. У той же час експерти відзначають, що попит на гранати і решту зброї виріс у вісім разів. Вартість гранати складає 5 $, пістолета — 150 $, АК-47 — 150 $. Але як би там не йшли справи, війна в Ємені не підходить до кінця.

Політика Ємену, як відомо, складна і екзотична, змінюються союзи, в яких вчорашні вороги об'єднуються, а старі друзі докладають максимум зусиль, щоб убити один одного. Але це не означає, що війна в Ємені не має відношення до решти світу. Потрясіння вже створили грунт для розвитку Аль-Каїди і здійснення терористичних атак на зразок Charlie Hebdo в Парижі.

Занурення країни в місце постійних військових зіткнень і бойових дій призведе до появи безлічі переселенців в напрямку Західної Європи або інших можливих напрямків в країни, де вони зможуть знайти притулок. У підсумку виходить, що європейські лідери тільки лише симулюють боротьбу з тероризмом і обманюють, що допомагають біженцям, потопаючим в Середземному морі. Але найголовніше — вони ігнорують війни, що призводять до таких наслідків.

Аль-Каїда на Арабському півострові отримала найбільшу вигоду від мілітаризації політики Ємену. Тепер вони представляють себе як ударну силу сунітів, а їх бійці більше не знаходяться під тиском регулярної армії.

Саудівська Аравія і країни Перської затоки стурбовані подіями в Ємені, перебуваючи в безпосередній географічній близькості від місця конфлікту. Але також існують безліч причин для занепокоєння всьому світу. Приводом для такого занепокоєння став факт приєднання Ємену до Іраку, Сирії, Афганістану, Лівії та Сомалі, в яких керує анархія воєначальників і бойовиків. Ці країни стали місцем, непридатним для життя і нормальної діяльності більшості населення. Люди змушені йти на будь-який ризик з метою покинути ці території.

Війна стала свого роду національним лихом, яке призводить до появи переповнених човнів і плотів емігрантами, охочими перетнути Середземне море.

Це лихо дуже важке для Ємену, оскільки країна і до війни перебувала в глибокій кризі. Згідно з даними ООН, недоїдання в Ємені залишається практично на такому ж рівні, як і в більшій частині Африки південніше Сахари. Більш того, тільки половина населення має доступ до чистої води.

Для виробництва їжі країна імпортує 90% зернових культур, доставка яких неможлива у зв'язку з тим, що всі морські порти заблоковані Саудівською Аравією або знаходяться в зоні бойових дій, а також через тотальну нестачу палива. Постійна відсутність електрики в лікарнях призвело до того, що ніякі медичні препарати не можуть бути збережені.

Все це є не короткостроковою проблемою, Ємен остаточно розвалюється на частини, і це створює появу вакууму влади. Аль-Каїда та інші терористичні угруповання вже витягують вигоду з цієї ситуації і заповнюють вакуум, що утворився. Звеличувана Америкою війна проти Аль-Каїди не змогла зупинити розвиток організації, і тепер вона функціонує на території всіх провінцій Ємену.

Ємен пережив багато воєн, які проігнорував інший світ, але ця війна, цілком, може стати нестримною для всього світу.

Похожие статьи:

ОбществоЯким буде майбутнє?

IT-Технологии5 найшвидших поїздів у світі

ОбществоОпублікований рейтинг найсильніших армій світу

IT-ТехнологииЯпонські вчені вразили світ

ОбществоПалестина може отримати незалежність

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети