​Особисті дані 4 мільйонів американських урядовців були викрадені хакерами

22 июня 2015
2566 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9281.jpg

Особисті дані 4 мільйонів американських урядовців були викрадені хакерами. Це шокуюча для Америки подія — лише верхівка айсберга.

США протягом багатьох десятиліть вкладає трильйони доларів у створення колосальної військової сили, найпотужнішої, яку світ коли-небудь бачив. Однак у наші дні найбільшу загрозу національній безпеці несуть не авіаносці або піхотні дивізії, а комп'ютери з доступом в інтернет. Цей факт став багато в чому очевидний після інциденту — злому бази даних Федерального управління персоналом, яке відповідає за підбір співробітників в державні відомства США. Анонімні джерела стверджують, що за кібер-атакою стоять китайські хакери.

TIME в наступних трьох пунктах показує, що кібер-війна ведеться не перший рік, коштує нечуваних грошей і відіграє все більш важливу роль в геополітиці.

1. Загроза державній безпеці

Історія з масовим викраденням персональних даних американських федеральних службовців, про яке стало відомо кілька тижнів тому, викликала гучну реакцію ЗМІ. Однак Вашингтону доводиться відбивати кібер-атаки на протязі вже кількох останніх років. Тільки в минулому році Федеральний уряд піддавався зухвалим кібер-нападам близько 61 000 разів. Останньою хвилею атак були розкриті особисті дані близько 14 млн. нинішніх і колишніх співробітників уряду США, деякі з яких перебували на службі ще в далекому 1985 році. Службові відомості, які опинилися розкритими, включають номери соціального страхування, трудові договори і дані по оцінці продуктивності. Ця конфіденційна інформація тепер знаходиться в руках хакерів і може бути використана на шкоду. В цілому причин більше, ніж досить, для того, щоб Директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер поставив загрозу з боку кібер-злочинності, на перше місце, вже після неї розмістивши тероризм, шпигунство і зброю масового знищення.

2. Загроза бізнесу

Хакери займаються не тільки тим, що грають у гру нашкодь уряду», часто вони промишляють «старим добрим» грабунком. За даними ФБР у 2013 році понад 3 000 американських компаній стали жертвами кібер-нападів. Серед них компанії різного рангу: від невеликих банків до великих військових підрядників і гігантів роздрібної торгівлі. Вражаюче, в результаті хакерських пограбувань 2013 році 7 відсотків американських організацій втратили 1 млн. доларів. За іншою інформацією, за той же рік 19 відсотків американських організацій втратили від 50 000 до 1 млн. доларів. За деякими оцінками, проблема кібер-злочинності «вартує» США до 300 мільярдів доларів на рік. У міжнародному масштабі ця цифра наближається до 445 млрд. доларів, що становить 1 відсоток від глобального світового доходу. За прогнозами дослідницької компанії «Gartner» в 2015 році світова спільнота буде змушена витратити на інформаційну безпеку 79,9 млрд доларів, в 2018 році сума досягне 101 млрд. доларів, і цих грошей, як і раніше, буде не достатньо.

3. Загроза соціальним медіа

З появою соціальних медіа виникла також і кіберзлочинність в цій сфері. За один рік, з 2013 по 2014, кількість спаму, поширюваного в соціальних мережах збільшилася на 650 відсотків. Близько 30 відсотків дорослого населення США повідомляють, що, як мінімум, один з належних їм акаунтів соцмереж був зламаний. Це число буде неухильно зростати: за останніми оцінками у всьому світі від 10 до 15 відсотків домашніх комп'ютерів вже заражене хакерськими вірусами, щодня понад 30 тисяч нових веб-сайтів пошкоджуються шкідливим кодом. У наші дні, коли присутність в інтернеті зближує нас з рештою світу, хакери можуть завдати вашому життю шкоди, наприклад, отримавши доступ до ваших грошових рахунків. У 2011 році Facebook визнав, що його ресурси піддавалися нападам щодня, кількість атак, становило близько 600 000. Не бажаючи відлякати своїх реальних і потенційних користувачів, компанія не повідомляє офіційні дані такого роду.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиОлександр Турчинов розпорядився «забезпечити охорону» Юлії Тимошенко, Михайлу Добкіну, Петру Порошенку

IT-ТехнологииХакери стежать за нами

Политические статьиНаливайченко: Ми не скоримося, доки агресор не піде з нашої землі разом зі своїми маріонетками та санкціями

Новости в мире​5-річна дитина зламала авторизацію «Xbox Live»

Новости в мире«Беркут» навчився своєму ремеслу в Німеччині

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети