2,3 мільйона американців сидять у в'язниці

15 июня 2015
2474 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9154.jpg

Населення США становить п'ять відсотків від населення земної кулі. А ось за кількістю ув'язнених Америка опинилася попереду всієї планети — в її в'язницях на даний момент знаходяться 25 відсотків від загальної кількості ув'язнених всього світу. Якщо говорити про конкретні цифри, то це 2,3 мільйона американців. Парадокс полягає в тому, що злочинність при цьому в Америці тільки зростає.

Кожен третій чорношкірий чоловік, рано чи пізно стикається з місцями позбавлення волі, а 2,7 мільйона неповнолітніх виховуються тільки одним із батьків, тому що другий сидить у в'язниці. В цілому ж, починаючи з 1970 року саджати за ґрати американське правосуддя стало в чотири рази частіше.Втім, останні дослідження показали, що практика позбавлення волі втрачає свою дієвість. У доповіді, не так давно оприлюдненому Центром правосуддя Бреннана при Школі права Університету Нью-Йорка, наголошується, що зростання кількості вироків, які передбачають утримання в місцях не настільки віддалених, лише незначно позначився на зниженні рівня злочинності за останні два з половиною десятка років. Багато хто з ув'язнених змушені по півжиття сидіти за гратами за злочини, в результаті яких, в принципі, ніхто не постраждав.
Експерти відзначають, що ув'язнених в США стало стільки, що весь «виховний» ефект зник. Та необхідність проведення реформи пенітенціарної системи, включаючи ліквідацію практики обов'язкових мінімальних вироків, назріла вже давно.

Той факт, що порівняно з 1970 роком зараз за ґратами сидять вчетверо більше американців, по ідеї, повинен був допомогти знизити рівень злочинності. З одного боку, складно творити беззаконня, перебуваючи у в'язниці, з іншого — боязнь потрапити за ґрати виступає як стримуючий фактор. Однак останні дослідження доводять, що ці розрахунки в корені невірні. Центр правосуддя Бреннана при Школі права Університету Нью-Йорка в своєму дослідженні зазначає, що із збільшенням частоти «саджань» криміналізація суспільства на спад не пішла. Ефект, насправді, практично нульовий.
За даними за 1970 рік, в американських в'язницях сиділи скромні 200 тисяч осіб. Сьогодні ж на кожні 100 тисяч законослухняних громадян припадає 496 ув'язнених. Це більше, ніж у будь-якій розвиненій країні світу. Наприклад, у Великобританії цей показник становить 148 осіб, у Франції — 102, в Німеччині — 76, у Японії — 50.


Віддачі від такого підходу немає, і якщо припустити, що потрапляють у в'язницю тільки злісні порушники, які вперше вчинили злочин, стає зрозуміло, чому. Після того як самі відверті злочинці потрапили у в'язницю, кожен «додатковий» укладений вже не чинить впливу на зниження рівня злочинності. Чим більше народу виявляється за гратами, тим менший ефект дає така практика.

Похожие статьи:

Новости в мире​Американці опублікували знімки, що свідчать про присутність російських військ на кордоні з Україною

IT-ТехнологииАмериканці дістались до Плутону

Общество31 мільйон американців не снідають

Общество​Особисті дані 4 мільйонів американських урядовців були викрадені хакерами

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети